Fala upałów w Kalifornii zagraża dostawom prądu dla 3 mln gospodarstw domowych

Fala upałów w Kalifornii zagraża dostawom prądu dla 3 mln gospodarstw domowych
PAP/dom
05.09.2022, o godz. 16:15
czas czytania: około 1 minuty
0

Zarządcy kalifornijskiej sieci energetycznej ostrzegli, że w możliwe są przerwy w dostawie prądu, ponieważ uciążliwa fala upałów powoduje wzrost zużycia energii elektrycznej do niemal rekordowego poziomu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Popyt na energię zbliża się do rekordowych poziomów w Kalifornii w związku z gwałtownymi temperaturami, zmuszając operatora sieci stanowej do wzmożenia apeli do konsumentów o zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, by uniknąć przerw w dostawach – poinformowała agencja Reutera.

Znaczne braki prądu

Pięć dni po rozpoczęciu fali upałów Elliot Mainzer, szef Independent System Operator, powiedział, że spodziewa się, iż w najbliższych dniach sieć energetyczna będzie borykać się ze znacznymi brakami prądu.

– Może to pozbawić prądu nawet 3 mln gospodarstw domowych – powiedział Mainzer.

Alarm obowiązuje już piąty dzień z rzędu, a Kalifornijczycy zostali poproszeni o przykręcenie termostatów i zmniejszenie zużycia energii, aby uniknąć blackoutów energetycznych.

We wtorek 43 st. Celsjusza

Mainzer twierdzi jednak, że jest niemal pewne, że w najbliższych dniach konieczne będą bardziej zdecydowane działania, aby uniknąć przerw w dostawach prądu. Jak zaznaczył, najbliższy wtorek będzie największym wyzwaniem, gdyż temperatury mogą osiągnąć nawet 43 st. Celsjusza.

Rosnąca zależność Kalifornii od energii słonecznej i innych źródeł odnawialnych sprawiła, że sieć energetyczna jest podatna na przerwy w dostawie energii elektrycznej we wczesnych godzinach wieczornych, kiedy to panele słoneczne przestają działać, ale temperatura pozostaje wysoka.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024