Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

„Food – co-op”, czyli jak Warszawa walczy z marnotrawstwem żywności

„Food – co-op”, czyli jak Warszawa walczy z marnotrawstwem żywności
Bartłomiej Leśniewski
20.06.2024, o godz. 14:09
czas czytania: około 2 minut
0

Warszawa zachęca restauratorów do przekazywania innym niepotrzebnej żywności. Właśnie startuje projekt „no waste. food co-op" akcję, która ma wspierać przekazywanie jedzenia potrzebującym wspierają partnerzy - Food Law, Glovo oraz Makro.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

„Marnowanie żywności to jeden z największych problemów współczesnego świata i dlatego w stolicy postanowiliśmy coś z tym zrobić. Warszawski Food Lab rozpoczyna akcję „no waste. food co-op”, której celem jest zmniejszenie marnotrawstwa żywności w naszym mieście. Inicjatywa ta zachęca do łączenia restauracji z organizacjami pożytku publicznego” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Warszawa.

Z restauracji do domów pomocy

– Celem projektu jest przekazywanie nadwyżek żywności dla potrzebujących, zamiast ich marnowania. Lokale biorące udział w akcji są oznaczone specjalną naklejką – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawa.

W ramach projektu powstał przewodnik dla restauracji “Współpracujemy, nie marnujemy! – Jak wspierać OPP przekazując jedzenie zgodnie z przepisami”. Informuje on restauracje o aspektach prawno-podatkowych związanych z przekazywaniem żywności potrzebującym oraz pomaga nawiązać kontakt z organizacjami pożytku publicznego. W przewodniku na stronie projektu nowaste.waw.pl restauratorzy znajdą wszystkie wskazówki, jak przekazywać niepotrzebne jedzenie – szybko i bezpiecznie.

Partnerzy

Dla wszystkich warszawskich restauratorów zainteresowanych minimalizowaniem marnowania jedzenia oraz wspieraniem lokalnych organizacji pożytku publicznego, zorganizowano spotkanie 24 czerwca w Akademii Inspiracji Makro. W programie m.in. prezentacja założeń akcji „no waste. food co-op”, pokaz gotowania i możliwość wymiany doświadczeń i informacji.

Warszawski Food Lab, który zorganizował akcję, powstał we współpracy Urzędu m.st. Warszawy i Uniwersytetu SWPS, w ramach projektu finansowanego ze środków europejskich Food Trails. Tworzy przestrzeń łączącą biznes, naukę, władze samorządowe i mieszkańców. Jego celem jest wypracowanie rozwiązań prowadzących do zmniejszenia marnowania żywności oraz zwiększenia jej cyrkularności w przestrzeni miejskiej.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024