6 października w Toruniu rozpocznie się Forum Ekologicznego Branży Chemicznej. Podczas Forum szeroko dyskutowane będą nadchodzące wyzwania czekające branżę chemiczną w oparciu o kryteria i aspekty ekologiczne.

Toruńskie spotkanie tradycyjnie zgromadzi setkę osób, zajmujących się branżą chemiczną w Polsce. Organizatorzy – Polska Izba Przemysłu Chemicznego oraz Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” – położyli nacisk na opracowanie takiego programu spotkania, który będzie wspierał przemysł w zakresie właściwej interpretacji przepisów środowiskowych i wypełniania obowiązków prawnych, z uwzględnieniem bieżącej sytuacji branży chemicznej. Forum będzie dla branży też niejako wstępem do przyszłorocznych obchodów Międzynarodowego Roku Chemii. Konferencja doskonale wpisuje się w ideę podkreślenia znaczenia chemii jako nauki, a także jej roli w Dekadzie Edukacji nt. Zrównoważonego Rozwoju, w tym głównie w ochronie zasobów naturalnych Ziemi.

– Budowanie publicznej świadomości na temat znaczenia chemii jest niezwykle istotne wobec wyzwań zrównoważonego rozwoju – mówi Dyrektor Generalny UNESCO, Koïchiro Matsuura, jeden z koordynatorów obchodów Międzynarodowego Roku Chemii. 

Podczas ostatniego dnia toruńskiego Forum, zaplanowana została debata na coraz częściej wywoływany publicznie temat: Efekt cieplarniany – co jest prawdą a co mitem?

Podczas trwania konferencji, prowadzona będzie każdego dnia licytacja maskotek wykonanych przez dzieci z materiałów nadających się do recyklingu. To plon konkursu, ogłoszonego podczas tegorocznej VIII edycji Akcji edukacji ekologicznej „Drzewko za Butelkę”. Pod młotek pójdą także kalendarze Akcji na 2011 r. w których znalazły się zdjęcia maskotek, wykonanych z wykorzystaniem butelki PET. Organizatorzy liczą na hojność uczestników Forum – zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto schroniska dla zwierząt z terenów popowodziowych.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj