Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Forum Recyklingu 2014

Forum Recyklingu 2014
05.09.2014, o godz. 15:11
czas czytania: około 2 minut
0

Zapraszamy na FORUM RECYKLINGU (14-16 października 2014 r., Poznań) podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO, Pawilon 5, sektor B.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

W tym roku rozpoczęła się już trzynasta edycja trzydniowego cyklu seminariów poświęconych recyklingowi odpadów, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Recykling” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Pierwszy dzień Forum Recyklingu (14 października) zostanie poświęcony zagadnieniom związanym ze zbiórką, odzyskiem i recyklingiem odpadów. Zaproszeni eksperci omówią m.in. nowe regulacje prawne w gospodarce odpadami oraz zasady prowadzenia efektywnej edukacji ekologicznej w gminie, a ponadto przedstawią rozwiązania mające na celu podatkowe wsparcie przedsiębiorstw. W tym dniu będą poruszane także takie zagadnienia, jak: zależność pomiędzy jakością papieru i tektury a systemem ich zbiórki, wyzwania w odzysku i recyklingu odpadów tworzyw sztucznych czy system selektywnej zbiórki z perspektywy organizacji odzysku.

W drugim dniu Forum Recyklingu (15 października) zostaną zaprezentowane tematy dotyczące zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) oraz baterii i akumulatorów. Do wystąpienia zaproszono m.in. przedstawiciela Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), który omówi przesyłane do Departamentu Nadzoru Rynku GIOŚ sprawozdania w zakresie ZSEE. Natomiast o szansach i zagrożeniach na rynku gospodarowania bateriami i akumulatorami opowie przedstawiciel organizacji odzysku.

Wystąpienia tego dnia zakończy debata pt. „Gospodarka zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym – dziś i jutro.”

Referaty wygłoszone podczas ostatniego dnia Forum (16 października) będą dotyczyły recyklingu pojazdów i złomu. Omówione zostaną m.in. sytuacja na rynku obrotem złomem oraz gospodarka cyrkulacyjna metali nieżelaznych. Podsumowaniem seminarium będzie debata na temat zagrożeń oraz kierunków rozwoju odzysku i recyklingu pojazdów oraz złomu.

Forum Recyklingu to doskonała okazja do dyskusji na temat problemów w branży oraz jej przyszłości. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

Zobacz krótką relację z ubiegłorocznej edycji wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=q67qWb-lmFc

Wstęp dla uczestników targów jest bezpłatny!


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026