Targi Gardenia po raz dziesiąty wystartowały na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez te lata wydarzenie urosło do miana największej imprezy ogrodniczej W Europie Środkowo-wschodniej.

25 lutego w pawilonie 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się oficjalna gala otwarcia targów Special Days oraz Gardenia. – Gardenia stała się dziś jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Cieszę się, że gromadzi nie tylko specjalistów i profesjonalistów, ale jest w niej miejsce na pasjonatów ogrodnictwa i przyrody – mówił Wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Tomasz Kobierski, nawiązując do tego, że zwyczajowo ostatni dzień targów (w tym roku sobota) skierowany jest do szerokiego widza.

Otwarcie było także okazją do wręczenia nagród Złoty Medal MTP najlepszym i najbardziej innowacyjnym produktom oraz nagród za wyjątkowe stoisko targowe Acanthus Aureus. Złotym Medalem wyróżniono m.in. firmy John Deere, TORO Company z USA oraz Avant Tecno Oy z Finlandii. W konkursie Acanthus Aureus zwyciężyli wystawcy tacy jak Szkółka Byczkowscy, Fructoplant czy Allplant.

W najważniejszym wydarzeniu branży ogrodniczej w 2016 r. biorą udział firmy m.in. z Belgii, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Targi objęte są patronatem TVP 1 oraz najważniejszych w Polsce związków i stowarzyszeń. Czynny udział w promocji spotkania oraz tworzeniu programu wydarzeń biorą również wiodące na rynku czasopism tytuły branżowe i konsumenckie. Wśród nich znalazła się m.in. „Zieleń Miejska” wydawana przez firmę Abrys.

– Targi Gardenia już po raz dziesiąty na terenie Targów Poznańskich, miło nam powitać wszystkich uczestników – powiedział Jakub Patelka, dyrektor projektu Gardenia. – Targi Gardenia to dzisiaj najszerszy zakres branżowy – od projektowania, wykonawstwa ogrodów, ale też oczywiście po centra ogrodnicze, cały handel związany z ogrodnictwem i produkcję, czyli szkółki i gospodarstwa ogrodnicze – dodał.

Czytaj więcej

Skomentuj