Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Gdańsk. Fałszywi pracownicy wodociągów okradli dwie starsze kobiety

Gdańsk. Fałszywi pracownicy wodociągów okradli dwie starsze kobiety
pap/jw
20.06.2024, o godz. 9:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Osoby podające się za pracowników wodociągów okradły dwie starsze osoby mieszkające w Gdańsku. Ich łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie czujności oraz rozsądek podczas wpuszczania do mieszkań obcych osób.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Oficer prasowy gdańskiej policji poinformował, że dwie seniorki zostały okradzione przez osoby podające się za pracowników wodociągów. Podstępem, pod pozorem kontroli instalacji hydraulicznej, dostały się do mieszkań i ukradły ich oszczędności.

Podszywanie się pod pracowników wodociągów

Do pierwszej kradzieży doszło w mieszkaniu 85-letniej mieszkanki Gdańska Brzeźna. –Przestępca okłamał kobietę, że w budynku jest awaria i musi to sprawdzić. Wizyta złodzieja trwała krótko, a po jej zakończeniu kobieta zauważyła, że zginęły jej oszczędności. Łącznie kilkadziesiąt tys. złotych – podał asp.szt. Mariusz Chrzanowski.

Dodał, że do podobnego zajścia doszło również we wtorek w gdańskiej dzielnicy Przymorze. Do 87-latki zapukały dwie osoby, które poinformowały, że w budynku jest awaria i przyjechały ją usunąć. – Kobieta nawet się nie zorientowała, że została okradziona. Sprawcy ukradli biżuterię o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – przekazał policjant.

Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonych zawiadomienia, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Zachowanie czujności

Policjant zaapelował o zachowanie czujności oraz rozsądek podczas wpuszczania do mieszkań obcych osób. – To mogą być złodzieje, którzy podszywają się pod pracowników wodociągów, dostawców energii pracowników administracji czy opieki społecznej – ostrzegł asp.szt. Chrzanowski.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024