W Gdańsku zakończył się pierwszy etap konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych na wybudowanie placów zabaw dla dzieci na terenie miasta. Nowe atrakcje dla najmłodszych powstaną do końca 2010 r.

Konkurs został ogłoszony w czerwcu tego roku. Miasto chce wytypować 10 organizacji, które na gruncie gminnym wybudują place zabaw adekwatne do potrzeb i preferencji najmłodszych gdańszczan. Każda z organizacji na realizację tego celu otrzyma 50 tys. złotych, a grunt zostanie oddany w 3-letnią dzierżawę z możliwością przedłużenia.

Obecnie na terenie Gdańska funkcjonuje ponad 50 miejskich placów zabaw oraz 3 skateparki. Z badań prowadzonych przez Urząd Miejski w Gdańsku wynika, że mieszkańcy Gdańska cenią sobie rekreację na świeżym powietrzu oraz istnieje potrzeba budowania placów w nowych lokalizacjach rozwijającego się miasta.

Procedura związana z konkursem wygląda następująco: obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert. Do 15 lipca br. lista ofert zawierających braki formalne zostanie ogłoszona na stronie internetowej Miasta (www.gdansk.pl) oraz na tablicy ogłoszeń – z terminem uzupełnienia brakujących dokumentów do 20 lipca. Kolejne, finałowe posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 26 lipca. To na nim wyłonionych zostanie 10 organizacji pozarządowych, które uzyskają dotacje na utworzenie małego placu zabaw we wskazanej lokalizacji.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj