Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Gdańsk rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Gdańsk rozbudowuje sieć ciepłowniczą
Barbara Krawczyk
12.06.2017, o godz. 11:42
czas czytania: około 1 minuty
0

70 mln to całkowity koszt projektu rozbudowy gdańskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja ruszyła w czerwcu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zbuduje 11 km nowej sieci ciepłowniczej. Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu, a zakończenie prac przewidziano na grudzień 2017 r.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 70 mln zł, jednak część tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, które są realizowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Ostatecznie nowy odcinek sieci zbudowany zostanie dla mieszkańców trzech gdańskich dzielnic: Matarni, Kokoszek i Jasienia. B

udowa odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym etapie, który już ruszył, Grupa GPEC zbuduje odcinek łączący okolice ul. Przytulnej z ul. Myśliwską. W drugim zlikwidowana zostanie stara kotłownia w Matarni, a system będzie piąć się równolegle w dwóch kierunkach: w stronę SPC Myśliwska oraz w kierunku Matarni i Kokoszek. Ciepło popłynie do mieszkańców już na przełomie listopada i grudnia.

Warto przypomnieć, że gdański system ciepłowniczy ma ok. 600 km długości i jest jednym z najbardziej rozbudowanych i nowoczesnych systemów ciepłowniczych w Polsce. Średnio na każdy 1 km2 przypada tu 2,17 km sieci ciepłowniczej. To znacznie więcej niż w Poznaniu, czy Wrocławiu.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024