Spalarnia, która zasila miasto. Pierwszy rok działania gdańskiej instalacji
Mija rok od uruchomienia gdańskiej instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych – pierwszej w Polsce spalarni, która po zakończeniu fazy rozruchu zaczęła przekazywać wytwarzaną energię elektryczną bezpośrednio do miejskich jednostek organizacyjnych w modelu samorządowym.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20047079802606232331)













