Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner pren 1 970 x 250

Smart city

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Rozwój sieci 5G w Polsce ważny dla wyjścia z kryzysu

Rozwój sieci łączności 5G w Polsce może być ważny dla wychodzenia gospodarki z kryzysu postpandemicznego - oceniają eksperci. W kraju powstaje nowa infrastruktura, w 2021 r. Polska ma również przeprowadzić aukcję częstotliwości dla 5G, trwają też prace legislacyjne.

Gospodarka odpadami w stylu smart city [PLUS]

W Ciechanowie wprowadzono pierwsze w Polsce innowacyjne rozwiązanie do selektywnej zbiórki odpadów w zabudowie wielorodzinnej. System inteligentnych pojemników na wszystkie frakcje odpadów został zainstalowany na stałe po rocznym pilotażu. Umożliwia kompleksowe rozwiązanie problemu gospodarki odpadami na osiedlach bloków.
Close up of a man using mobile smart phone

Aplikacja informuje mieszkańców i szpitale o jakości powietrza

Specjalna aplikacja mobilna i elektroniczna platforma informują o jakości powietrza mieszkańców woj. śląskiego i szpitale w regionie. To część projektu InfoSmog-Med, realizowanego przez samorząd województwa i ośrodki naukowe.

Miasto bez ulic i samochodów. Niezwykły projekt smart city

Arabia Saudyjska zapowiada prawdziwą rewolucję w życiu miejskim. Mieszkańcy mają znaleźć naturę i wszystko to, czego potrzebują na co dzień - bez samochodów i ulic - w odległości 5 minut spacerem. Całość ma być zasilana zieloną energią.
Limitowana wersja karty PEKA na okaziciela z widokówkami z Poznania

Poznań. Za bilet w komunikacji miejskiej będzie można płacić kartą

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu planuje uzupełnienie obecnego systemu dystrybucji biletów czasowych o możliwość zakupu biletu w każdym pojeździe za pomocą karty bezstykowej. Przebudowany ma zostać także miejski system PEKA.

Śląskie. Metropolia zamawia system liczenia pasażerów komunikacji miejskiej

Automatyczny system liczący pasażerów komunikacji miejskiej zamawia Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Ma się on przełożyć na lepszą organizację komunikacji oraz na przejrzystość rozliczeń przy jej finansowaniu.
css.php