Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Smart city

Wpisy

TPO 300 x 600
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Na szkołach w Polsce zostanie zamontowanych 10 tys. czujników smogu

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) chce podłączyć do internetu światłowodowego ponad 30 tys. szkół. Dzięki Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej na 10 tys. placówkach ma zostać zamontowanych również 10 tys. czujników smogu.

Charles Montgomery: smart city to miasto, które dba o swoich ludzi

Człowiek w inteligentnym mieście - jego potrzeby i oczekiwania - to temat przewodni tegorocznej edycji „Forum Rozwoju Miast”, które odbywa się 10-11 października podczas Pol-Eco System w Poznaniu. Jednym z prelegentów wydarzenia był Charles Montgomery, kanadyjski pisarz i urbanista.

Forum Zarządcy Zieleni po raz pierwszy. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie

Po raz pierwszy, i przy okazji nowych targów, odbędzie się Forum Zarządcy Zieleni. Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie.

Na przejściach dla pieszych będą świetlne listwy. Pierwsze takie na świecie

W Katowicach zamontowano podświetlenia krawędzi przejścia dla pieszych, które również w słoneczne dni, będą pomocne dla osób niepełnosprawnych oraz małych dzieci. To jedyne takie rozwiązanie na świecie.

Oświetlenie uliczne z dofinansowaniem NFOŚiGW

Dzięki preferencyjnym pożyczkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uda się wykonać kompleksowe modernizacje oświetlenia drogowego w wielu lokalizacjach Polski. To krok w kierunku bezpieczeństwa codziennego życia mieszkańców, a zarazem efekty środowiskowe w postaci poprawy jakości powietrza.
Poznan, Posen market square, old town, Poland. Town hall and colourful historical buildings. Vintage

Poznań zwycięzcą w rankingu „Miasta otwarte na ludzi”

Wspieranie inicjatyw mieszkańców, integracja pokoleń, pomoc najsłabszym i wchodzącym w życie – właśnie za tego typu działania Poznań zajął pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez „Forbesa”. Nagrodę odebrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania podczas uroczystej gali we Wrocławiu.
css.php