Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Smart city

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
CCJ 300 x 250

Wpisy

Powstały standardy otwartości danych dla polskich miast

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało standardy otwartości danych w wymiarach regulacji prawnych, bezpieczeństwa, technicznym i API.

20 mln zł dla start-upów z Podkarpacia

Kwota będzie przeznaczona na program wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw (start-upów) od momentu rejestracji do czasu stworzenia minimalnej wersji produktu. W projekcie weźmie udział 200 firm, z których minimum 120 osiągnie gotowość do wejścia na rynek.

Pojemniki na odpady z nadajnikami. Mysłowice wdrażają nową technologię

Możliwość sprawdzenia czasu zapełniania koszy, komunikacja z pojazdem odbierającym odpady oraz możliwość zmiany i optymalizacji jego trasy. Mysłowice wdrażają nowatorskie rozwiązanie w gospodarowaniu odpadami.

W Trójmieście ruszą rowery miejskie Mevo. Start w listopadzie

W Gdańsku rozpoczął się montaż pierwszych stacji roweru metropolitalnego Mevo. Instalowanie stojaków trwa też w innych częściach Trójmiasta. Docelowo w 14 gminach będzie 660 stacji. Pierwsze jazdy będzie można odbywać w listopadzie.

Drony będą wspierały ochronę środowiska na Śląsku

W Katowicach podpisano porozumienie o współpracy przy pilotowaniu dronów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Urządzenia mają monitorować smog, nielegalne wysypiska śmieci, transportować przesyłki oraz nadzorować inwestycje infrastrukturalne.

Smart City Forum 2018. Polskie miasta są coraz bardziej inteligentne

„Odkryj miasto na nowo” to hasło tegorocznej VIII edycji Smart City Forum. Wydarzenia odbyło się 19-20 marca w Warszawie i jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast.
css.php