Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Europlast 970 x 250

Smart city

Wpisy

Wpisy

Poznan, Posen market square, old town, Poland. Town hall and colourful historical buildings. Vintage

Poznań zwycięzcą w rankingu „Miasta otwarte na ludzi”

Wspieranie inicjatyw mieszkańców, integracja pokoleń, pomoc najsłabszym i wchodzącym w życie – właśnie za tego typu działania Poznań zajął pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez „Forbesa”. Nagrodę odebrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania podczas uroczystej gali we Wrocławiu.

Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że sieć 5G jest bezpieczna

W celu wyjaśnienia wielu wątpliwości i obalenia szeregu mitów, które stworzono wokół sieci 5G, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało, w oparciu o wiarygodne informacje, serwis internetowy o 5G oraz tzw. białą księgę „Pole elektromagnetyczne a człowiek”.

Zielony Tramwaj promuje ekologiczne formy transportu w Elblągu

Na ulice Elbląga wyjedzie pełen roślinności Zielony Tramwaj. To element nowej akcji Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz spółki Tramwaje Elbląskie, która zachęca mieszkańców miasta do włączenia się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Innowacje w branży wod-kan są podstawą jej rozwoju [WYWIAD]

Branża wodociągowo-kanalizacyjna uchodzi za jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Nie brakuje jednak wyzwań, jakie przynosi zmieniająca się rzeczywistość i zapisy prawne (np. europejskie dyrektywy). To jeden z głównych tematów zbliżającego się kongresu Envicon Water, który w dniach 17-18 czerwca odbędzie się w Warszawie.  

Polskie miasta w międzynarodowym projekcie promującym ekologię w transporcie

Gliwice, Katowice i Sosnowiec dołączyły do międzynarodowego pilotażu aplikacji MUV. Aplikacja ma przekonać mieszkańców wybranych europejskich miast do wyboru ekologicznych form transportu.

Radom będzie miał autobusy elektryczne za 26 mln zł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu (MZDiK) zamówił 10 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą do ich ładowania. To pierwszy przetarg w ramach unijnego projektu na rozwój transportu w Radomiu.
css.php