Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ministerstwo Klimatu 970 x 250

Smart city

Wpisy


Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Warszawa

GREEN AREA SHOW 2020

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Charles Montgomery: smart city to miasto, które dba o swoich ludzi

Człowiek w inteligentnym mieście - jego potrzeby i oczekiwania - to temat przewodni tegorocznej edycji „Forum Rozwoju Miast”, które odbywa się 10-11 października podczas Pol-Eco System w Poznaniu. Jednym z prelegentów wydarzenia był Charles Montgomery, kanadyjski pisarz i urbanista.

Forum Zarządcy Zieleni po raz pierwszy. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie

Po raz pierwszy, i przy okazji nowych targów, odbędzie się Forum Zarządcy Zieleni. Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie.

Na przejściach dla pieszych będą świetlne listwy. Pierwsze takie na świecie

W Katowicach zamontowano podświetlenia krawędzi przejścia dla pieszych, które również w słoneczne dni, będą pomocne dla osób niepełnosprawnych oraz małych dzieci. To jedyne takie rozwiązanie na świecie.

Oświetlenie uliczne z dofinansowaniem NFOŚiGW

Dzięki preferencyjnym pożyczkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uda się wykonać kompleksowe modernizacje oświetlenia drogowego w wielu lokalizacjach Polski. To krok w kierunku bezpieczeństwa codziennego życia mieszkańców, a zarazem efekty środowiskowe w postaci poprawy jakości powietrza.
Poznan, Posen market square, old town, Poland. Town hall and colourful historical buildings. Vintage

Poznań zwycięzcą w rankingu „Miasta otwarte na ludzi”

Wspieranie inicjatyw mieszkańców, integracja pokoleń, pomoc najsłabszym i wchodzącym w życie – właśnie za tego typu działania Poznań zajął pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez „Forbesa”. Nagrodę odebrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania podczas uroczystej gali we Wrocławiu.

Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że sieć 5G jest bezpieczna

W celu wyjaśnienia wielu wątpliwości i obalenia szeregu mitów, które stworzono wokół sieci 5G, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało, w oparciu o wiarygodne informacje, serwis internetowy o 5G oraz tzw. białą księgę „Pole elektromagnetyczne a człowiek”.
css.php