Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Smart city

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Greenpower 300 x 250

Wpisy

Łódź w ciągu sześciu lat chce zainwestować 6,2 mld zł

Urząd Miasta Łodzi złożył w Urzędzie Marszałkowskim propozycje inwestycji, które będzie realizował w perspektywie unijnej w latach 2021-2027. Dotyczą one sześciu obszarów: transport, środowisko, odnowa miasta, sport i rekreacja, kultura i dziedzictwo oraz łódzki kapitał ludzki i smart city.

Nie ma smart city bez mieszkańców

To, że jakieś miasto kupiło kilka elektrycznych autobusów czy zamontowało ledowe oświetlenie, nie oznacza, że tym samym stało się inteligentne. Mówiąc o smart city, nie można analizować pojedynczych inwestycji w oderwaniu od reszty systemów miejskich. Budując przemyślany program rozwojowy zaczynamy jednak od pojedynczego projektu.

Ponad 3 mld zł na innowacje od NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wesprze innowacyjne projekty realizowane przez przedsiębiorców i jednostki naukowe. W związku z tym w 2019 r. w ramach PO Inteligentny Rozwój ogłosi aż 9 konkursów.

Tauron oferuje 550 tys. zł dla startupów

Startupy, które zaoferują innowacyjne technologie służące do rozwoju elektromobilności zostaną zaproszone do Programu akceleracji Pilot Maker Elektro ScaleUp. Jego głównym partnerem jest Tauron.

Oczyszczanie ścieków jako element inteligentnego miasta na Envicon 2018

Rola oczyszczalni ścieków w polskich miastach jest coraz większa i wykracza już poza tradycyjnie rozumianą gospodarkę komunalną. O potencjale energetycznym sektora wod-kan i przykładach jego zastosowania pod tym kątem mówiono podczas kongresu Envicon Environment 2018.

Envicon Environment już w środę w Warszawie!

W środę, 28 listopada w hotelu Arche w Warszawie rozpoczyna się Envicon Environment 2018 - największy kongres ochrony środowiska w Polsce. Będzie to okazja do omówienia bieżących problemów branży oraz porozmawiania na temat jej przyszłości.
css.php