Za darmo i o każdej porze – swoją kondycję i mięśnie będzie można budować w siłowni terenowej w Parku im. R. Reagana w Gdańsku.

Siłownia pod gołym niebem w nadmorskiej scenerii będzie gotowa już w połowie listopada. A do dyspozycji gdańszczan – bogaty pakiet przyrządów do ćwiczeń, zarówno tych służących do poprawiania koordynacji oraz krążenia krwi, jak i tych do treningu siłowego.

Sprzęt do ćwiczeń o wyższym stopniu trudności ustawiony zostanie wzdłuż istniejącej, prawie 400 metrowej, ścieżki zdrowia. Punkty treningowe rozmieszczone będą średnio co 40 metrów, na utwardzonej nawierzchni żwirowej. Na placu, który w okresie letnim służy do rekreacji ruchowej uczestnikom projektu „Wyginaj śmiało ciało", staną urządzenia kondycyjne. Koszt całorocznej siłowni terenowej w Parku Reagana to 65 tys. zł.

Terenowa siłownia w Pasie Nadmorskim nie jest pierwszą. W Gdańsku funkcjonują już dwa takie obiekty. Siłownia pod chmurką działa, od tego miesiąca, na terenie zieleńca wypoczynkowego przy ul. Chirona i Biwakowej w Osowej, a także na Osiedlu Młodych, przy ul. Michałowskiego i Rodakowskiego, gdzie funkcjonuje z powodzeniem już od roku.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj