Gdański Zakład Utylizacyjny na tegoroczne święta przygotował wyjątkową Eko Choinkę. Została ona wykonana w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Nietypowe drzewko będzie można zobaczyć już 5 grudnia przy Europejskim Centrum Solidarności.

Tradycyjne drzewka zdobią Długi Targ i Targ Węglowy. Nietypowa instalacja Eko Choinki rozświetli natomiast plac przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Instalacja w całości wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu. 6-cio metrowy stożek, który jest podstawą instalacji, oklejony został kilkudziesięcioma kilogramami  płatków PET. Płatki to produkt powstający w wyniku przetworzenia zużytych plastikowych butelek. Zwyczajowo używany jest w przemyśle do produkcji np. włókien syntetycznych. Z włókien, mówiąc w dużym skrócie, powstają np. poduszki, polary, tapicerowane meble czy ławki, oraz oczywiście preformy do nowych butelek.

– Dlatego tak istotne jest segregowanie odpadów – wyjaśnia Monika Łapińska-Kopiejć z Zakładu Utylizacyjnego. – W ten sposób nadajemy drugie życie rzeczom, które wydawałoby się, do niczego już się nie nadają. Eko Choinka to nasz przekaz dla mieszkańców, że warto segregować odpady i tym samym dbać o środowisko – dodaje.

Iluminację Eko Choinki będzie można podziwiać już od piątkowego wieczoru 5 grudnia.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj