Trzeci rok z rzędu w Gdańsku ceny wody i ścieków udało się utrzymać na tym samym poziomie. Dzięki porozumieniu między Miastem Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk, cena za m3 wody i ścieków, tak jak w latach ubiegłych, będzie wynosiła 9,81 zł, co oznacza, że 1 m3 wody kosztował będzie 4,05 zł, a 1 m3 odprowadzonych ścieków – 5,76 zł.

Zakończone zostały negocjacje z Saur Neptun Gdańsk. W ich efekcie taryfa za wodę i ścieki w 2016 r. nie ulegnie zmianie. To dobra wiadomość dla gdańszczan i ich domowego budżetu. Co ważne, będzie to już trzeci rok bez podwyżki opłat dla mieszkańców – mówi prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

We wniosku cenowym złożonym do Miasta przez Saur Neptun Gdańsk planowana była podwyżka ceny wody i ścieków na poziomie 6,42%. W jej efekcie cena miała wzrosnąć o 63 grosze. Jednak po weryfikacji wniosku Miasto Gdańsk i SNG ustaliły, ze cena pozostanie bez zmian. – Żeby się tak stało firma będzie musiała wprowadzić znaczne oszczędności na bieżącej działalności – wyjaśnia Serge Bosca, prezes SNG. – Pragnę jednak uspokoić gdańszczan, że nie spowoduje to spadku jakości naszych usług. W tych czasach trudnych ekonomicznie dla gospodarstw domowych jesteśmy w stanie utrzymać cenę na niezmienionym poziomie. To rzecz niezwykła, bo dzieje się tak już trzeci rok z rzędu. – dodaje.

Wśród 10 największych miast w Polsce cena wody plasuje Gdańsk na 6 pozycji. Więcej od gdańszczan płacą mieszkańcy Katowic (12,86 zł), Warszawy (10,62), Szczecina (10,27 zł), Bydgoszczy (10,18 zł) oraz Poznania (9,92 zł).

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj