Elektrownia przy oczyszczalni [WYWIAD]
Już teraz PWiK w Obornikach wytwarza prąd ze słońca i płynącej rzeką wody. W przyszłości chce produkować go także z biogazu z osadów ściekowych. Obornicka droga do samowystarczalności wiedzie jednak nie tylko przez własne źródła energii, ale też przez energetyczną spółdzielnię, którą już udało się tam powołać. O tych ambitnych osiągnięciach i planach porozmawialiśmy z prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach, Krzysztofem Nowackim.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11071067792606232113)
![Elektrownia przy oczyszczalni [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/04/xwywiad-nowacki-300x200.png.pagespeed.ic.sqPkt-STvP.jpg)























