Woda, czyste powietrze, gleba, metale i minerały oraz wszystkie gatunki zwierząt i roślin to zasoby naturalne, których potrzebujemy do codziennego funkcjonowania – a nie worki bez dna! Jak oszczędnie z nich korzystać, jak lepiej dbać o Ziemię – to główny przekaz europejskiej kampanii informacyjnej „Generation Awake. Twoje wybory zmieniają świat”.

Ministerstwo Środowiska wspólnie z Komisją Europejską koordynuje kampanię na temat tego, jak – efektywniej wykorzystując zasoby naturalne i dokonując świadomych wyborów konsumpcyjnych – poprawić jakość naszego życia oraz zwiększyć konkurencyjność europejskiej gospodarki.

Inauguracja europejskiej kampanii „Generation Awake. Twoje wybory zmieniają świat” na temat efektywnego wykorzystywania zasobów naturalnych rozpoczęła się od otwartej debaty publicznej w gmachu Politechniki Warszawskiej z udziałem Komisarza Potočnika oraz ministra Kraszewskiego oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, świata biznesu i nauki.

Oprócz debaty organizatorzy kampanii przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek dla mieszkańców Warszawy. Na ulicach stolicy oraz w środkach komunikacji publicznej eksperci w dziedzinie typowych zachowań konsumpcyjnych – Rysiek Rutyniarz, Impulsywna Iza oraz Pyzaty Przemek przekazywali praktyczne informacje, które pomogą sprawić, by nasze decyzje były korzystne zarówno dla nas, jak i dla zasobów naszej planety.

Ponadto obecni na stoisku promocyjnym w centrum miasta kucharze podpowiadali jak przemienić resztki z  lodówki w pyszne dania, styliści doradzali jak stare ubrania przerobić na modne kreacje, a architekci zdradzali jak oszczędnie gospodarować energią oraz kreować przestrzeń życiową przyjazną środowisku.

źródło: mos.gov.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj