Trwają zmiany kadrowe w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska (GIOŚ). Po odwołaniu Marka Haliniaka i reszty kierownictwa, na pełniącego obowiązki głównego inspektora został powołany Paweł Ciećko, szef WIOŚ w Małopolsce.

Dotychczasowy Główny Inspektor Ochrony Środowiska Marek Haliniak oraz Radosław Fienko, dyrektor generalny GIOŚ zostali odwołani w ubiegłym tygodniu.

Jednocześnie na stronach GIOŚ jako p.o. Zastępcy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska pojawiło się nazwisko Marka Surmacza. Dyrektorem generalnym GIOŚ została natomiast Anna Jurzyk.

W środę, 1 sierpnia – zgodnie z zapowiedziami – wybrano nowego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, choć póki co jako “pełniącego obowiązki”. Został nim Paweł Ciećko, który dotychczas był Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Małopolsce. Funkcję tę pełnił aż 11 lat – od 2007 r.

Ciekawostką jest fakt, że po ostatniej aktualizacji strony GIOŚ nieobsadzone pozostają dwa stanowiska dyrektorskie w departamentach inspektoratu. Chodzi o wydział monitoringu, ocen i prognoz stanu środowiska oraz departament organizacyjno-finansowy. Dyrektorem w tym drugim po ostatnich zmianach kadrowych miał być Michał Nurzyński. Teraz jednak przy tym stanowisku nie jest wymienione żadne nazwisko.

Kierownictwo GIOŚ odwołane. Wkrótce poznamy nowego szefa

Czytaj więcej

Skomentuj