Trwają zmiany kadrowe w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska (GIOŚ). Po odwołaniu Marka Haliniaka i reszty kierownictwa, na pełniącego obowiązki głównego inspektora został powołany Paweł Ciećko, szef WIOŚ w Małopolsce.

Dotychczasowy Główny Inspektor Ochrony Środowiska Marek Haliniak oraz Radosław Fienko, dyrektor generalny GIOŚ zostali odwołani w ubiegłym tygodniu.

Jednocześnie na stronach GIOŚ jako p.o. Zastępcy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska pojawiło się nazwisko Marka Surmacza. Dyrektorem generalnym GIOŚ została natomiast Anna Jurzyk.

W środę, 1 sierpnia – zgodnie z zapowiedziami – wybrano nowego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, choć póki co jako “pełniącego obowiązki”. Został nim Paweł Ciećko, który dotychczas był Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Małopolsce. Funkcję tę pełnił aż 11 lat – od 2007 r.

Ciekawostką jest fakt, że po ostatniej aktualizacji strony GIOŚ nieobsadzone pozostają dwa stanowiska dyrektorskie w departamentach inspektoratu. Chodzi o wydział monitoringu, ocen i prognoz stanu środowiska oraz departament organizacyjno-finansowy. Dyrektorem w tym drugim po ostatnich zmianach kadrowych miał być Michał Nurzyński. Teraz jednak przy tym stanowisku nie jest wymienione żadne nazwisko.

Kierownictwo GIOŚ odwołane. Wkrótce poznamy nowego szefa

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj