Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Gliwice. Nowy skwer z oficjalną nazwą

Gliwice. Nowy skwer z oficjalną nazwą
jw
19.09.2023, o godz. 12:15
czas czytania: około 2 minut
0

"Skwer Neptun" – to już oficjalna nazwa oddanego na początku lipca zieleńca pomiędzy ulicami Przedwiośnie i Dzionkarzy w Sośnicy w Gliwicach. Propozycja ta zwyciężyła w internetowym głosowaniu mieszkańców dzielnicy. Za jej nadaniem zagłosowali również wszyscy radni obecni na czwartkowej sesji Rady Miasta Gliwice.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Nowy skwer powstał na zarośniętej działce o powierzchni 11 tys. m², znajdującej się pomiędzy ulicami Przedwiośnie i Dzionkarzy, będącej pozostałością po nieistniejącym już kąpielisku “Neptun”. W ramach zrealizowanej przez miasto inwestycji, której koszt wyniósł niemal 950 tys. zł, powstała zielona, atrakcyjna i funkcjonalna przestrzeń rekreacyjna. Na obsadzonym tysiącami ozdobnych krzewów terenie stanęły drewniane ławki z oparciem, parkowe leżaki, stoliki do gry w szachy, terenowe urządzenia sensoryczne imitujące dźwięki, tablice przyrodnicze, domki dla owadów, poidełka oraz karmniki dla ptaków.

Plebiscyt mieszkańców

Nowemu miejscu, które od razu skradło serca gliwiczan, brakowało jednak nazwy. Kroki w kierunku jej wybrania podjęła Rada Dzielnicy Sośnica, która na swojej stronie na Facebooku ogłosiła konkurs. W ramach plebiscytu mieszkańcy zgłaszali w komentarzach swoje propozycje nazwy, a następnie głosowali na nie za pomocą wirtualnych reakcji. Największą popularnością wśród internautów cieszyły się “skwer Słoneczny” oraz “skwer Neptun”. I to właśnie druga nazwa –  korespondująca ze zlokalizowanym obok basenem Neptun oraz dawnym kąpieliskiem Neptun – ostatecznie wygrała plebiscyt.

Głosowanie radnych

W czwartek, 14 września, podczas Sesji Rady Miasta za nadaniem nowemu skwerowi nazwy “Neptun” zagłosowali także wszyscy z obecnych 24 radnych. Uchwała weszła w życie z dniem jej podjęcia, zatem oficjalnie możemy już mówić o skwerze Neptun w Sośnicy.

To nie koniec zmian. Jesienią na nowym zieleńcu pojawią się kolejne nasadzenia – niemal 40 drzew i prawie 150 róż rabatowych. Ponadto – jak informuje MZUK – firma Tauron, odpowiedzialna za wykonanie przyłącza zapewniła, że wykona je do grudnia 2023 roku, co umożliwi uruchomienie latarni zainstalowanych na terenie obiektu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023