Gdańszczanie zadecydują, z jakiego zdroju napiją się wody. Od dziś na stronie www.giwk.pl można zobaczyć, wyłonione w konkursie na projekt wzorniczy zdroju ulicznego, finałowe projekty i zagłosować na jeden z nich. Głosowanie na najlepszy projekt zdroju w Pasie Nadmorskim potrwa do 28 lutego.

Ogłoszony 4 stycznia 2012 roku konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego w Pasie Nadmorskim „Łyk zdrowej wody nad morzem” wkracza właśnie w decydujący etap. Do wzorniczej rywalizacji stanęły trzydzieści dwie prace. Sąd konkursowy, składający się ze specjalistów w dziedzinie designu, architektury i urbanistyki wybrał trzy najlepsze pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Oceniano między innymi: oryginalność pomysłu, czytelność komunikatu, dostosowanie do charakteru wizualnego i funkcjonalnego otoczenia, możliwości realizacyjne, łatwość korzystania oraz utrzymania zdrojów w czystości. Od teraz decyzja o tym, jaką formę przyjmą zdroje w Pasie Nadmorskim należy do ich użytkowników. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w głosowaniu wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym zagospodarowaniu rejonów nadmorskich.

Organizatorem konkursu jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o. o. Partnerami konkursu są Urząd Miejski w Gdańsku oraz Centrum Designu w Gdyni.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj