Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej zapowiada oszczędności w budżecie. W planach są negocjacje i nowe umowy z firmami gospodarującymi odpadami, nie obeszło się także bez redukcji zatrudnienia.

Zarząd GOAP zapowiada na koniec roku nadwyżkę ponad 10 milionów zł, podczas gdy zadłużenie styczniu 2015 roku wynosiło 30 milionów złotych.

Obecnie władze ZW GOAP ciężko pracują nad uporządkowaniem sytuacji finansowej związku, wprowadzając oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Trwają renegocjacje umów z wykonawcami, które – jak zapowiada związek – mają dać największe oszczędności.

Dodatkowe cięcia finansowe dokonają się dzięki ograniczeniu zatrudnienia. Liczba etatów została zredukowana o prawie 20, przez co na umowę o pracę w GOAPie, zamiast niedawnych stu, pracuje teraz 81 osób.

GOAP wynegocjował już nową umowę z poznańskim Zakładem Zagospodarowania Odpadów. Za każdą wywiezioną na składowisko tonę odpadów Związek będzie płacił 50 zł mniej niż do tej pory. To jednak nie koniec prób ratowania GOAPu. Trwają też renegocjacje umów z wykonawcami, które – jak zapowiada związek – mają dać największe oszczędności. Zawierane będą też nowe umowy z firmami gospodarującymi odpadami.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Odwołany zarząd też rolował długi a nowe stawki za odbiór odpadów przez firmy samecpowoduja umniejszanie długu miesiac za miesiacem. Niższe stawki w ZZo to ruch w dobra strone. Szkoda tylko, że zmniejszono zatrudnienie kosztem jakosci obsługi klientów, rozliczeń z firmami i egzekwowania długów od dłuzników a przede wszystkim nie unowoczesniania organizacyjnego GOAP za pomoca informatyki. Konserwa w GOAP nie wróży wiele dobrego na przyszłosć

  2. Jak można negocjować umowy z Wykonawcami? Przetarg rozstrzygnięty i koniec. Stawki są stałe. Dlaczego Wykonawca ma odpowiadać za długi GOAPU…

Skomentuj