Gorzowski magistrat ogłosił przetarg na remont, modernizację i przebudowę fontanny zlokalizowanej na Starym Rynku. To kontynuacja prac, przerwanych w kwietniu tego roku.

Prezydent miasta, po ponownym przeanalizowaniu dokumentacji, umów i historii budowy oraz remontów fontanny, podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z firmą realizującą wówczas prace.

Poprzedni remont zakładał m.in. wykonanie niecki fontanny z granitu, przy zachowaniu podziemnych toalet. Planowany teraz remont zakłada likwidację toalet, montaż rzeźb – figur na cokole po ich wcześniejszym oczyszczeniu i konserwacji fontanny, zamontowanie dwóch istniejących tablic pamiątkowych po ich wyczyszczeniu, odnowienie balustrad, położenie nawierzchni z kostki kamiennej. Prace obejmą także usunięcie z elementów fontanny wykonanych z piaskowca wszelkich zabrudzeń, plam i wykwitów, uzupełnienie ubytków, piaskowiec zostanie też odpowiednio wzmocniony.

Prace remontowe powinny zostać przeprowadzone w ciągu trzech miesięcy od momentu podpisania umowy z wybraną w przetargu firmą. Termin składania ofert mija 30 sierpnia.

źródło: gorzow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj