W tym tygodniu miasto ogłosiło przetarg na remont fontanny na Starym Rynku. Na początek zdemontowana zostanie rzeźba fontanny, rozebrany będzie postument z niecką i cokołem oraz balustrady nad schodami, a także rozebrane zostaną płyty granitowe ze schodów i terenu wokół fontanny.

Demontaż obejmie całą instalację elektryczną i hydrauliczną. Na końcu prac wstępnych rozbiórka obejmie elementy konstrukcyjne obiektu, ściany i fundamenty. Wykop zostanie zabezpieczony przed osuwaniem się gruntów.

Remont wejdzie wówczas w najważniejszą fazę, podczas której powstaną fundamenty na podkładach betonowych, izolacja przeciwwilgociowa oraz cała konstrukcja obiektu. Finalnie ściany i schody będą wyłożone granitowymi płytami, powstaną balustrady, ozdobne kraty, na swoje miejsce powróci charakterystyczna rzeźba.
 
Prace będą realizowane w roku 2009 i 2010. Miasto chce, by remont fontanny zakończył się do końca czerwca przyszłego roku. W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono ok. 209 tysięcy zł, w przyszłorocznym – 1,4 mln zł.

źródło: gorzow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj