PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Gorzowska elektrociepłownia udostępnia tereny pszczelarzom

Gorzowska elektrociepłownia udostępnia tereny pszczelarzom
PAP/dom
10.06.2022, o godz. 13:31
czas czytania: około 1 minuty
0

Gorzowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła współpracuje z pszczelarzami i udostępnia im miejsca pod pasieki. Obecnie na jej terenach znajduje się ponad 70 uli, w których żyje ok. 7 mln pszczół.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

– PGE Energia Ciepła jest spółką odpowiedzialną społecznie. Dlatego gdy tylko pojawia się możliwość, to zawsze z ogromną chęcią wspieramy proekologiczne projekty – przekazał dyr. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wlkp. Wojciech Dobrak.

Dodał, że pracownicy elektrociepłowni we współpracy z Nadleśnictwem Kłodawa cyklicznie, w formie wolontariatu, sadzą drzewa w okolicznych lasach. Udostępnienie terenów elektrociepłowni pod pasieki to kolejna inicjatywa, która ma pozytywnie wpływać na lokalne środowisko.

– Cieszymy się, że w taki sposób możemy pomóc pszczelarzom – dodał Dobrak.

Spośród ponad 70 uli znajdujących się na terenach elektrociepłowni ok. 50 jest ustawionych na składowisku żużla i popiołu w podgorzowskim Janczewie. Kolejne 23 znajdują się na terenie samej elektrociepłowni przy ul. Energetyków w Gorzowie. W pasiece w Janczewie znajduje się tzw. szkółka.

– Są to tzw. pszczele odkłady. Młode osobniki dochodzą do pełni sił produkcyjnych, zapylają lokalne rośliny, przynoszą nektar i powoli się rozwijają. Następnie przygotowywane są do zimowania, żeby w kolejnym sezonie mogły być wywiezione na plantacje. Takich miejsc jest niestety coraz mniej. Ze względu na ukształtowanie terenu oraz odległość od zabudowań, na składowisku panują idealne warunki do ich rozwoju – wyjaśnił opiekun części pasiek na terenach gorzowskiej elektrociepłowni Zenon Piniewski.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024