1 / 4

Tegoroczne edycje kieleckich targów Ekotech oraz Enex/Enex Nowa Energia, które odbyły się 26-27 lutego, zgromadziły w sumie ok. 8 tys. zwiedzających oraz 176 firm z 14 krajów.

Od 20 lat Targi Kielce organizują biznesowe spotkania branży komunalnej, dając profesjonalistom miejsce na zawarcie nowych kontaktów oraz przedstawienie swoich ofert. Obok licznych pokazów sprzętu, tradycją targów są również branżowe seminaria i konferencje.

W tym roku blok wykładów, adresowanych do właścicieli i osób prowadzących stacje demontażu, zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto.

Ponadto po raz ósmy odbyło się Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, a Koalicja BHP (Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami i Eneris Surowce) przygotowała prelekcje dotyczące bezpieczeństwa pracy służb komunalnych. Mowa była m.in. o przepisach BHP w branży komunalnej, gospodarce paliwowej i rozwiązaniach GPS, świadomości pracowników na temat bezpieczeństwa oraz o ergonomii pracy.

W Kielcach pojawił się także Marek „Krzykacz”, czyli bohater telewizyjnego programu „Złomowisko.pl”, emitowanego w Discovery Channel. Znany złomiarz z Pruszkowa stał się atrakcją targów, robiąc sobie setki zdjęć ze zwiedzającymi.

Czytaj więcej

Skomentuj