Pierwsza sesja dla profesjonalistów i pasjonatów branży wod-kan odbędzie się jeszcze pierwszego dnia, 28 listopada, tuż po sesji inauguracyjnej. Tematy wiodące sesji „Gospodarka wodna” będą koncentrować się wokół procesu weryfikacji taryf oraz wpływu zmiany regulatora na działalność przedsiębiorstw wod-kan.
Mowa będzie też o nowelizacji dyrektywy europejskiej dotyczącej jakości wody. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać m.in. wystąpień Klary Ramm z prezydium EurEau oraz przedstawicieli wodociągów Krakowa i Poznania. Postawione zostanie pytanie, kto powinien być odpowiedzialny za nowe zanieczyszczenia (m.in. chemiczne czy mikroplastiki) pojawiające się w ściekach.
Druga sesja pod nazwą „Innowacje, energetyka, inwestycje, wody opadowe w branży wod-kan” odbędzie się następnego dnia – 29 listopada. W pierwszym bloku prelegenci będą próbowali odpowiedzieć na pytania: czy oczyszczalnia XXI wieku to gospodarstwo przyszłości, czy branża wod-kan wpisuje się w nową politykę klimatyczno-energetyczną, jaki jest jej energetyczny potencjał, jak może wpisać się w koncepcję inteligentnych miast.
Będzie też mowa o potrzebach inwestycyjnych na Ukrainie oraz wsparciu tamtejszych inwestycji wodno-ściekowych przez Polskę.
Z kolei w trzecim bloku wystąpienia będą dotyczyć szans i zagrożeń związanych z wodami opadowymi. Gmina jako beneficjent prawidłowego gospodarowania wodami opadowymi oraz opłaty za deszczówkę – jak to zrobić to niektóre z wystąpień.
Kongres Envicon Environment 2018 został objęty patronatem honorowym Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, której eksperci wystąpią w obu sesjach wodnych. Będą to: dr inż. Klara Ramm, dr inż. Tadeusz Rzepecki oraz Adam Gołębiewski.
Komentarze (0)