Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
MTP poleco 19

ENVICON Environment

Kongres ENVICON Environment to największe merytoryczne wydarzenie branży ochrony środowiska w Polsce. W trakcie kongresu odbywają się liczne konferencje na temat m.in. gospodarki odpadami, circular economy, gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, smogu, ochrony przyrody czy najnowszych przepisów prawnych. ENVICON Environment jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń dla specjalistów od ekologii z całego świata. W kongresie biorą udział eksperci zza granicy i Polski, nie brakuje także przedstawicieli strony rządowej, instytucji publicznych, samorządów i organizacji pozarządowych. Wydarzeniu co roku towarzyszy uroczysta gala, podczas której za swoje zasługi dla ochrony przyrody i gospodarki komunalnej w Polsce nagradzani są krajowi specjaliści.

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
APZ 300 x 250

Wpisy

Jacek Połomka (ZZO Marszów) został wybrany Dyrektorem Roku 2017

W konkursie Dyrektora Roku 2017 Zakładów Oczyszczania Miast zwyciężył Jacek Połomka. Jest on prezesem Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Puchar Recyklingu

Podczas uroczystej gali kongresu Envicon Environment 2018 poznaliśmy wybranych zwycięzców konkursu Puchar Recyklingu. Patronat honorowy nad nim objęli m.in. Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gospodarka odpadami 5 lat po „rewolucji śmieciowej” na Envicon 2018

Najnowsze zmiany w przepisach regulujących gospodarkę odpadami przynoszą wiele znaków zapytania. Choć branża czekała na nie od dawna i jednogłośnie potwierdza konieczność ich wprowadzenia. Nie sposób jednak nie zauważyć licznych mankamentów nowych przepisów w prawie odpadowym. M.in. o nich rozmawiali przedstawiciele strony rządowej i eksperci podczas pierwszego dnia kongresu Envicon Enviroment 2018 w ramach sesji „Gospodarka odpadami”.

Envicon Environment: jak efektywnie zarządzać samorządem?

"Efektywne zarządzanie  w samorządzie" - to tytuł czwartej sesji kongresu Envicon Environment 2018, który w środę 28 listopada rozpoczął się w Warszawie. Część prelegentów swoje wystąpienia poświęciła także formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Envicon Environment 2018: Walka z szarą strefą w gospodarce odpadami

Sesja „Efektywna gospodarka w obiegu zamkniętym”, której gośćmi byli m.in. ministrowie środowiska Henryk Kowalczyk i Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, zainaugurowała merytoryczną część kongresu Envicon Environment 2018. Jednym z omawianych problemów była kwestia walki z szarą strefy w gospodarowaniu odpadami.

Kongres Envicon Environment 2018 oficjalnie rozpoczęty! [GALERIA]

W Warszawie oficjalnie rozpoczął się kongres ochrony środowiska Envicon Environment 2018. W inauguracji wydarzenia udział wzięli m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk, prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.
css.php