Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kompleksowa 970 x 250

ENVICON Environment

Kongres ENVICON Environment to największe merytoryczne wydarzenie branży ochrony środowiska w Polsce. W trakcie kongresu odbywają się liczne konferencje na temat m.in. gospodarki odpadami, circular economy, gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, smogu, ochrony przyrody czy najnowszych przepisów prawnych. ENVICON Environment jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń dla specjalistów od ekologii z całego świata. W kongresie biorą udział eksperci zza granicy i Polski, nie brakuje także przedstawicieli strony rządowej, instytucji publicznych, samorządów i organizacji pozarządowych. Wydarzeniu co roku towarzyszy uroczysta gala, podczas której za swoje zasługi dla ochrony przyrody i gospodarki komunalnej w Polsce nagradzani są krajowi specjaliści.

Wpisy

Wpisy

video

Paweł Ciećko (GIOŚ): kontrole w gospodarce odpadami przynoszą efekty

Ubiegłoroczna plaga pożarów miejsc magazynowania i składowania odpadów sprawiła, że w bardzo szybkim tempie podjęte zostały działania mające przeciwdziałać procederowi ich nielegalnego pozbywania się. Jednym z narzędzi miała być nowelizacja ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska. Jakie efekty działań IOŚ dostrzega Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska?
video

Dla kogo pieniądze od producentów opakowań? Uczestnicy rynku odpowiadają [WIDEO]

Który sektor systemu gospodarki odpadami powinien zostać w największym stopniu dofinansowany ze środków pochodzących z rozszerzonej odpowiedzialności producenta? Na te pytania odpowiadali podczas konferencji "Kompleksowa gospodarka odpadami" przedstawiciele branży opakowaniowej, przetwarzających odpady, recyklerów. Dyskusja będzie kontynuowana na kongresie Envicon Environment 2019.

Ekspert: w Polsce odczuwamy już negatywne skutki zmian klimatu

Oprócz nasilenia ekstremalnych zjawisk pogodowych, np. huraganów i powodzi, coraz częściej - także w Polsce - odczuwamy negatywny wpływ zmian klimatu na zdrowie - mówi dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
video

Warszawa tonie w śmieciach. Resort komentuje sprawę [WIDEO]

Nadal nie wiadomo kto odbierze i zagospodaruje odpady w Warszawie. Zegar tyka, bo od nowego roku stolicę obowiązywać będzie nowa polityka śmieciowa, zakładająca m.in. segregacje odpadów na 5 frakcji. Urzędnicy warszawskiego ratusza mówią, że sytuacja jest dramatyczna, a winą za to obarczają Ministerstwo Środowiska. Resort odbija piłeczkę, twierdząc, że "ustrojowo za gospodarkę odpadami odpowiadają samorządy". Póki co problem pozostaje aktualny, a jego skutki mogą odbić się na mieszkańcach. 
video

Wspólne cele, wspólne potrzeby. Veolia spotkała się z samorządowcami

Wytwarzanie ciepła, dystrybucja i efektywność energetyczna w kontekście ochrony środowiska, a także walka ze smogiem oraz koszty ciepła systemowego. O tych zagadnieniach, na zaproszenie Veolia Energia Poznań, rozmawiali przedstawiciele przedsiębiorstw ciepłowniczych, instytucji i samorządów odpowiedzialnych za politykę czystego powietrza.

Mapa drogowa GOZ gotowa! Prezentacja projektu już wkrótce

Gospodarka obiegu zamkniętego to nie zbiór pobożnych życzeń, czy wyniosła idea, to realny pakiet regulacji prawnych, który staje się naszą rzeczywistością - mówili o circular economy w Polsce prelegenci kongresu Envicon Environment 2018.  
css.php