Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
KONTROLE 5.12.22 [24.11-05.12.22]
SEG 2022 [23.11- 01.12]

ENVICON Environment

Kongres ENVICON Environment to największe merytoryczne wydarzenie branży ochrony środowiska w Polsce. W trakcie kongresu odbywają się liczne konferencje na temat m.in. gospodarki odpadami, circular economy, gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, smogu, ochrony przyrody czy najnowszych przepisów prawnych. ENVICON Environment jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń dla specjalistów od ekologii z całego świata. W kongresie biorą udział eksperci zza granicy i Polski, nie brakuje także przedstawicieli strony rządowej, instytucji publicznych, samorządów i organizacji pozarządowych. Wydarzeniu co roku towarzyszy uroczysta gala, podczas której za swoje zasługi dla ochrony przyrody i gospodarki komunalnej w Polsce nagradzani są krajowi specjaliści.

Koniec regionalizacji w gospodarce odpadami – bilans reformy rynku (debata)

Zapraszamy do zadawania pytań na czacie poniżej:

Wpisy

Wpisy

Jaka przyszłość dla wody? Wnioski po debacie na Envicon Environment 2019

Ponowne wykorzystanie wody, aktualizacja KPOŚK, finansowanie gospodarki wodnej i dyrektywa w sprawie wody do spożycia to obecnie najbardziej palące tematy dotyczące gospodarki wodnej w Polsce. Omówili je eksperci podczas kongresu Envicon Environment 2019.

Envicon 2019 rozpoczęty. Gospodarka odpadami na pierwszym planie

- Gospodarka odpadami wysuwa się na pierwszy plan działań Ministerstwa Środowiska - powiedział na otwarciu kongresu Envicon Environment 2019 w Poznaniu szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk. Prelekecje, dyskusje i debaty na temat ochrony środowiska potrwają dwa dni.
Recyclable garbage consisting of glass, plastic, metal and paper.

Zagrożenia w projekcie rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP)

ROP jako jeden z elementów gospodarki odpadami ma mieć duże znaczenie w całym systemie. Dlatego przepisy go regulujące powinny być jasne dla wszystkich. Powstała już wstępna koncepcja systemu ROP, który może budzić wiele wątpliwości, dlatego warto uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska czy brać udział w konsultacjach.
Money coins, calculator on the polish banknotes

Rozszerzona odpowiedzialność producentów – kto za nią zapłaci?

W 2020 r., wg zapowiedzi ministra Sławomira Mazurka, ma zostać wprowadzona zasada rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Jak się do tego przygotować? Na co producenci powinni zwrócić uwagę? Ekonomia – czy to będzie dużo kosztowało?

Rozszerzona odpowiedzialność producentów (ROP). Niezbędny element gospodarki odpadami

Unia Europejska wymaga na Polsce wprowadzenia systemu tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) do 2020 r. Wielu producentów może nie wiedzieć, co ich będzie czekać już niedługo, a inni obawiają się wprowadzenia kolejnego podatku, który spowoduje utratę potencjalnych lub dotychczasowych zysków.
video

Paweł Ciećko (GIOŚ): kontrole w gospodarce odpadami przynoszą efekty

Ubiegłoroczna plaga pożarów miejsc magazynowania i składowania odpadów sprawiła, że w bardzo szybkim tempie podjęte zostały działania mające przeciwdziałać procederowi ich nielegalnego pozbywania się. Jednym z narzędzi miała być nowelizacja ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska. Jakie efekty działań IOŚ dostrzega Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska?
css.php