Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Fundacja Sendzimira 970 x 250

ENVICON Environment

Kongres ENVICON Environment to największe merytoryczne wydarzenie branży ochrony środowiska w Polsce. W trakcie kongresu odbywają się liczne konferencje na temat m.in. gospodarki odpadami, circular economy, gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, smogu, ochrony przyrody czy najnowszych przepisów prawnych. ENVICON Environment jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń dla specjalistów od ekologii z całego świata. W kongresie biorą udział eksperci zza granicy i Polski, nie brakuje także przedstawicieli strony rządowej, instytucji publicznych, samorządów i organizacji pozarządowych. Wydarzeniu co roku towarzyszy uroczysta gala, podczas której za swoje zasługi dla ochrony przyrody i gospodarki komunalnej w Polsce nagradzani są krajowi specjaliści.

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Puchar Recyklingu

Podczas uroczystej gali kongresu Envicon Environment 2018 poznaliśmy wybranych zwycięzców konkursu Puchar Recyklingu. Patronat honorowy nad nim objęli m.in. Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gospodarka odpadami 5 lat po „rewolucji śmieciowej” na Envicon 2018

Najnowsze zmiany w przepisach regulujących gospodarkę odpadami przynoszą wiele znaków zapytania. Choć branża czekała na nie od dawna i jednogłośnie potwierdza konieczność ich wprowadzenia. Nie sposób jednak nie zauważyć licznych mankamentów nowych przepisów w prawie odpadowym. M.in. o nich rozmawiali przedstawiciele strony rządowej i eksperci podczas pierwszego dnia kongresu Envicon Enviroment 2018 w ramach sesji „Gospodarka odpadami”.

Envicon Environment: jak efektywnie zarządzać samorządem?

"Efektywne zarządzanie  w samorządzie" - to tytuł czwartej sesji kongresu Envicon Environment 2018, który w środę 28 listopada rozpoczął się w Warszawie. Część prelegentów swoje wystąpienia poświęciła także formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Envicon Environment 2018: Walka z szarą strefą w gospodarce odpadami

Sesja „Efektywna gospodarka w obiegu zamkniętym”, której gośćmi byli m.in. ministrowie środowiska Henryk Kowalczyk i Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, zainaugurowała merytoryczną część kongresu Envicon Environment 2018. Jednym z omawianych problemów była kwestia walki z szarą strefy w gospodarowaniu odpadami.

Kongres Envicon Environment 2018 oficjalnie rozpoczęty! [GALERIA]

W Warszawie oficjalnie rozpoczął się kongres ochrony środowiska Envicon Environment 2018. W inauguracji wydarzenia udział wzięli m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk, prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Envicon Environment już w środę w Warszawie!

W środę, 28 listopada w hotelu Arche w Warszawie rozpoczyna się Envicon Environment 2018 - największy kongres ochrony środowiska w Polsce. Będzie to okazja do omówienia bieżących problemów branży oraz porozmawiania na temat jej przyszłości.
css.php