Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Gospodarka wodno-ściekowa, ścieżki rowerowe. Ogłoszono kolejne konkursy

Gospodarka wodno-ściekowa, ścieżki rowerowe. Ogłoszono kolejne konkursy
szp
05.06.2018, o godz. 13:18
czas czytania: około 2 minut
0

Ponad 12,8 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową jest do dyspozycji w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kolejne 7,1 mln zł zostanie przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych. Rozstrzygnięcie konkursów ma nastąpić w trzecim kwartale 2018 r. 

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

O pieniądze na wsparcie gospodarki wodno-ściekowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych mogą się starać jednostki samorządowe, ich związki oraz stowarzyszenia, a także samorządowe jednostki organizacyjne posiadającą osobowość prawną, przedsiębiorstwo realizujące zadania publiczne w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz partnerzy prywatni współpracujący z podmiotami publicznymi w projektach realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Największe szanse mają kompleksowe inwestycje

Środki mogą zostać przeznaczone na budowę i modernizację kanalizacji, budowę, przebudowę, modernizację oczyszczalni ścieków, a także budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To ostatnie zadanie dotyczy obszarów, na których budowa sieci kanalizacyjnej jest ekonomicznie lub technicznie niezasadna.

Pieniądze można pozyskać też na systemy zaopatrzenia w wodę, ujęcia i stacje uzdatniania wody oraz inteligentne systemy zarządzania sieciami wodociągowymi, budowę, przebudowę, modernizację specjalistycznych instalacji do prowadzenia procesów odzysku lub unieszkodliwiania osadów ściekowych oraz na urządzenia i aparaturę kontrolno-pomiarową (m.in. laboratoria i instalacje kontolno-pomiarowe).

Największe szanse na dofinansowanie mają projekty realizowane kompleksowo, jednak – zgodnie z regulaminem (dostępnym tutaj) – „Kompleksowość nie wymusza łącznej realizacji wszystkich wymienionych w katalogu typów projektów. Kompleksowość oznacza realizację projektu spójnego, zamkniętego, obejmującego swą koncepcją realizację założeń całej aglomeracji. W szczególności w przypadku budowy sieci kanalizacyjnej należy zadbać o odbiór ścieków komunalnych, w przypadku inwestycji z gospodarki wodnej projekt musi być powiązany z gospodarką ściekową z zachowaniem warunków z kryterium (…)”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2018 r. Maksymalny poziom dofinansowania może wynieść 85 proc. środków kwalifikowanych.

Nowe ścieżki za pieniądze z Unii

Także do 85 proc. może wynieść dofinansowanie na budowę, przebudowę ścieżek rowerowych w ramach działania 3.5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w województwie kujawsko-pomorskim. Budowa nie może objąć prac remontowych oraz bieżącego utrzymania infrastruktury.

Do dyspozycji samorządów, ich stowarzyszeń i jednostek organizacyjnych jest tu ponad 7,1 mln zł. Rozstrzygnięcie konkursu (regulamin tutaj) nastąpi w grudniu.

Źródło: funduszeeuropejskie.gov.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024