Rozpoczęła się druga edycja Gry Energetycznej dla uczniów z częstochowskich gimnazjów i liceów. Gra ma w prosty sposób promować wiedzę na temat energii i ekologii wśród młodzieży.

– Zaproponowana przez firmę Fortum Gra Energetyczna oparta jest na prostych zasadach – takich, z którymi spotykamy się w większości gier planszowych. Po lekcji pokazowej zachęcam nauczycieli do samodzielnego wykorzystania gry na zajęciach z innymi uczniami. Gra Energetyczna jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lekcji, którą młodzież z pewnością doceni – mówi Jacek Woźnikowski, animator przeszkolony przez firmę Fortum.

Opracowana przez specjalistów z firmy Fortum Gra Energetyczna trwa średnio 40 minut i w prosty sposób skłania jej uczestników do rozwiązywania podstawowych problemów z zakresu energetyki. Odpowiada również na szereg ważnych pytań związanych z ekologią, np.: Jak efektywnie korzystać z energii? Co zrobić, aby przyczynić się do jak najniższej emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji? Jakie są sposoby otrzymywania „czystej energii”? Gra nie jest nastawiona na rywalizację, lecz wspólne szukanie rozwiązań, co skłania biorących w niej udział uczniów do coraz większej aktywności i kreatywności.

Gra Energetyczna to część specjalnego programu edukacyjnego realizowanego między innymi w Szwecji i Finlandii. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu energetyki. Polską Grę Energetyczną poznało w zeszłym roku 120 gimnazjalistów. Akcja firmy Fortum trwać będzie do wakacji. Szkoły zainteresowane przeprowadzeniem Gry Energetycznej mogą wysyłać zgłoszenia na adres graenergetyczna@fortum.com. Lekcję pokazową prowadzi specjalnie przeszkolony animator.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj