Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu od dziś ma do dyspozycji nowoczesny i dobrze wyposażony obiekt przy ul. Nad Torem.

W uroczystości przekazania placówki do użytku wzięli udział m.in. prezydent Robert Malinowski, Wojciech Kuliński, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Toruniu, przedstawiciele miejskich spółek i Ligii Ochrony Przyrody, Maja Banasik, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, a także dyrektorzy grudziądzkich szkół i placówek oświatowych.

Pomysł stworzenia Centrum Edukacji Ekologicznej, które zajmowałoby się działalnością w zakresie ochrony środowiska poprzez zajęcia edukacyjne powstał w 2007 r. Zarządzeniem Prezydenta powołano CEE, czyli zespół osób Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Rok później rozpoczęto starania o stworzenie siedziby CEE w bliskim sąsiedztwie naturalnych zasobów przyrody. 

W roku 2009 ujęto w planie budżetowym miasta rozbudowę Biura Lasów Komunalnych o siedzibę placówki, ogłoszono przetarg, rozpoczęto i zakończono budowę. Koszt tej inwestycji to blisko 450 tys. zł. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pozyskał również z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu 35 tys. zł na wyposażenie placówki m.in. w niezbędny sprzęt audiowizualny, mikroskopy i plansze edukacyjne. 

źródło: grudziadz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj