Trwa rewitalizacja obszarów poprzemysłowych do nowych funkcji turystyczno-rekreacyjnych. Prace zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się w połowie 2013 r. Inwestycja obejmuje 15,8 ha terenu położonego nad Wisłą.

Wykonawca projektu, firma Mostostal Warszawa, zlecił już m.in. wycinkę drzew i demontaż pomieszczeń gospodarczych, zorganizował także zaplecze i ogrodził plac budowy. Powstała sieć wodociągowa do projektowanych budynków.

– W trakcie realizacji jest budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także rozbiórka betonowych elementów wzdłuż nabrzeża i w miejscu byłej hurtowni stali – mówi wiceprezydent Marek Sikora.   

W ramach projektu zaplanowano roboty polegające na przebudowie istniejących umocnień, budowę przystani jachtowej i wioślarskiej z centrum szkoleniowym, placu dla kamperów, organizację terenów rekreacyjnych i spacerowych. Dostępność do całego obszaru zapewni kładka pieszo-rowerowa, która połączy brzegi nad wyjściem z portu i umożliwi bezpośrednie dojście z centrum miasta na półwysep.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 41 541 740 zł, wydatki kwalifikowane 29 431 647,06 zł, w tym dofinansowanie kwoty wydatków kwalifikowanych 19 130 570,58 zł, co stanowi 65%.

źródło: grudziadz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj