Zakończyły się prace związane z rewaloryzacją zieleni na odcinku od ul. Bema do ul. Sikorskiego w Grudziądzu, które trwały od jesieni 2009 r.

Usunięto chore drzewa i krzewy, wykonano także cięcia pielęgnacyjne. Dodatkowo, na tym terenie ustawiono 20 nowych stylowych ławek i koszy, a także wykonano mini plac zabaw wraz z ogrodzeniem oddzielającym go od prywatnych posesji. Odnowiono elewację przylegającą do terenów zielonych, a także założono szereg zieleńców i rabat kwiatowych.

Prace rewaloryzacyjne miały miejsce także na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Kosynierów Gdyńskich oraz na Al. 23 Stycznia i Al. Biskupa Chrystiana, gdzie nasadzone zostały nowe krzewy liściaste, iglaste oraz byliny. Deptak przy ul. Mickiewicza i fragmenty Al. Królowej Jadwigi wzbogacone zostały o nowe donice kwiatowe umieszczone na słupach oświetleniowych oraz pionowe konstrukcje roślinne.

Rozpoczęto także zakładanie słupków, które będą rozgraniczać ciągi komunikacyjne przy ul. Sikorskiego, a następnie Kosynierów Gdyńskich. Na jesień zaplanowano odnowienie skweru przed Teatrem.

źródło: grudziadz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj