W Szczecinie trwa III Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Problem hałasu w mieście „Od map akustycznych do programów ochrony przed hałasem”.

Większość miast Unii Europejskiej o liczbie mieszkańców powyżej 250 tys. rozpoczyna proces pierwszej aktualizacji map akustycznych. Mając już pewne doświadczenia z realizacji tego zadania oraz tworzenia planów działania w tym zakresie warto się nimi wymienić.
 
III Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Problem hałasu w mieście „Od map akustycznych do programów ochrony przed hałasem”, będzie niepowtarzalną okazją do dyskusji na temat procesu tworzenia i wykorzystywania map akustycznych, roli i zakresu programów, konsultacji społecznych czy problematyki związanej z tzw. obszarami cichymi. Tematyka spotkania obejmuje również zagadnienia legislacyjne, orzecznictwo oraz monitoring hałasu.

Zaproszeni na spotkanie specjaliści oraz doświadczeni praktycy przedstawią godne polecenia zarówno polskie, jak i europejskie rozwiązania dotyczące zarządzania hałasem w mieście. Uczestnicy obrad będą mieli również niepowtarzalną okazję poznania nowej konstrukcji mobilnej stacji monitoringu akustycznego środowiska. 

– Podczas kolejnej edycji konferencji poświęconej hałasowi w miastach proponujemy  Państwu tematy z dziedzin nieustannie zazębiających się z problematyką oddziaływania hałasu na środowisko, min.: planowania przestrzennego, sposobów ochrony przed hałasem, monitoringu środowiska oraz w dalszym ciągu przygotowywania i aktualizacji map akustycznych, a także programów ochrony przed hałasem. Do udziału w konferencji zachęcamy zainteresowanych problematyką hałasu w mieście, na co dzień zajmujących się i pracujących z zagadnieniami dotyczącymi przenikania hałasu do środowiska – mówi Agnieszka Laba, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, który wraz z firmą ABRYS z Poznania jest współorganizatorem konferencji.
 
Więcej informacji o konferencji na stronie www.abrys.pl

 

 


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj