Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Holenderski rząd przyspiesza budowę dwóch nowych elektrowni atomowych

Holenderski rząd przyspiesza budowę dwóch nowych elektrowni atomowych
PAP/dom
04.07.2022, o godz. 11:16
czas czytania: około 1 minuty
1

Gabinet premiera Marka Ruttego zamierza przyspieszyć budowę dwóch nowych elektrowni atomowych - poinformował minister klimatu i energii Rób Jetten. Jak wyjaśnił w piśmie skierowanym do parlamentarzystów, już jesienią zostanie wyznaczona ich lokalizacja.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Z pisma, które zostało przekazane członkom izby niższej parlamentu (Tweede kamer) wynika, że nowe elektrownie nie powstaną przed 2030 r.

Jetten poinformował, że elektrownie mają zapewnić formę regulowanej energii „na czas, gdy słońce nie świeci i nie wieje wiatr”. Ponadto, jego zdaniem, energia jądrowa ma tę zaletę, że może być także wykorzystana do produkcji wodoru.

– Rząd skonsultuje się także z innymi krajami europejskimi, które planują budowę elektrowni jądrowych lub niedawno to zrobiły – czytamy w piśmie ministra.

Polityk współrządzącej partii D66 podkreśla, że chce, aby Holandia wyciągnęła wnioski ze złych doświadczeń innych krajów, na przykład Wielkiej Brytanii, gdzie koszty elektrowni zostały znacznie przekroczone.

Obecnie Niderlandy dysponują jedną elektrownią atomową w Borssele na południu kraju. Ma ona zostać zamknięta w 2033 r.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Gustaw

Komentarz #183628 dodany 2022-07-04 13:17:28

Jeśli nie ma czym podgrzewać i oświecać naszych siedzib i obiektów należy pomyśleć a następnie przeanalizować podejmowaną decyzję .Atom to potężny nie odnawialny i niebezpieczny i uciążliwy materiał oddający swoją energię .Mając odpowiednie dobre warunki i rzeki płynącej niezamarzającej zimą wody, nie skusić się i skierować swoje możliwości i inteligencje na opracowanie sposobu ujarzmiania płynącej wody. Woda drąży skały ,a nie obróci koła wykonanego ze skały? logika wskazuje że to prostsze niż mechanizm cepa. Jeszcze nie tak dawno koniowi chodzącego w kieracie ulżono bo chodzącemu w kółko kręciło się w głowie i miał nudności. Tak to człowiek myślący chcący ulżyć koniom wymyślił młockarnie ,która posiada wiele trybików , mechanizmów a jednak się udało. INNOWACYJNE myślenie to potęga człowieka ,spieszcie się bo jak sztuczna inteligencja to wykona , to człowieka na boczny tor należy skierować .Wstyd, jak tak proste ,,ustrojstwo,, jeszcze nie pracuje, w imię dobra i ochrony środowiska naturalnego. Matka Natura to jedyne źródło wiedzy , tajników zawiłości technicznych, medycznych jak i wspaniałych efektów nadprzyrodzonych które osobiście doświadczyłem . Sam się przekonałem i wiem jak należy do tego się zabrać i wykonać .W efekcie zaistniałych zmian i przeobrażeń w środowisku naturalnych my i cały żywy organizm świata oraz otoczenia naszego zawdzięczamy Matce Natury. Należy nisko się kłaniać, szanować jak stwórcę wszelkiego dobra ,dbać o kondycje i zdrowie tejże MATKI a pomoże nam w zaistniałych trudnościach , wynikających z naszej nieudaczności życiowej. Co do tego ,,ustrojstwa,, mając pomysł należy model wykonać, przetestować ewentualnie zmodyfikować zastosować nowoczesna technologię i aby koniowi w głowie się nie kręciło zaprząc TO TO do kieratu i darmowa energia bez ATOMU dla narodów świata z natury dla natury zastosować.

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024