W Sosnowcu rozpocznie się druga edycja Targów Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia. Jest to najważniejsze wydarzenie dedykowane branży wodociągowej w południowej Polsce. Targi odbędą się w dniach 3-5 listopada 2010 w Expo Silesia.

Ubiegłoroczna premierowa edycja zgromadziła w sosnowieckiej hali wystawienniczej ponad 100 wystawców z branży wodociągowo-kanalizacyjnej i laboratoryjnej oraz 2,5 tysiąca specjalistów. Podczas wydarzenia gościliśmy m.in. prezesów wiodących spółek wodno-kanalizacyjnych ze Śląska – najbardziej zurbanizowanego i uprzemysłowionego regionu Polski, a także producentów i dystrybutorów urządzeń i technologii wykorzystywanych w branży, reprezentantów biur projektowych, przedstawicieli jednostek badawczych i naukowych oraz media. Dużym zainteresowaniem cieszyły się towarzyszące targom konferencja HYDROINTEGRACJE, zorganizowana przez Śląski Klaster Wodny oraz seminarium dla Beneficjentów Funduszu Spójności.

Targi HydroSilesia są adresowane do wszystkich podmiotów zainteresowanych poprawą technologii urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych. Są one również skierowane do instytucji zaangażowanych w zarządzanie i wdrażanie projektów finansowanych przez Europejski Fundusz Spójności, szczególnie w zakresie porządkowania gospodarki wodno – ściekowej.

Zakres tematyczny targów HydroSilesia obejmuje m. in. projektowanie i wykonawstwo nowoczesnych rozwiązań technologicznego uzdatniania wody i systemów oczyszczania ścieków, technologie membranowe w uzdatnianiu wody, zarządzanie gospodarką wodomierzową, utylizację i ekologiczne zagospodarowanie osadów ściekowych, urządzenia wykorzystywane w laboratoriach wodociągowych i kanalizacyjnych oraz metody zagospodarowania wód opadowych.

Ważnymi elementami wydarzenia są ciekawe konferencje, spotkania, prezentacje oraz twórcze dyskusje na temat aktualnej problematyki ochrony zasobów wody w regionie, zapewnienia bezpieczeństwa jej dostaw czy modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnych. Tym zagadnieniom poświęcona będzie druga edycja konferencji HYDROINTEGRACJE.

Targi HydroSilesia stwarzają niepowtarzalną szansę prezentacji instytucji, przedsiębiorstw, placówek badawczych oraz firm związanych z funkcjonowaniem i technologią gospodarki wodno-ściekowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.hydrosilesia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj