24 lutego br. po raz szósty redakcja „Zieleni Miejskiej”, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, zorganizowała seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa”. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy była „Promocja miast poprzez zieleń”.

W trakcie seminarium rozstrzygnięto, pierwszy z tego cyklu, konkurs „Inspiracje w przestrzeni”. Ocenie podlegały projekty bezpiecznych, ciekawych i oryginalnych placów zabaw. Kapituła w składzie: prof. Krzysztof Kasprzak (Dziekan Wydziału Turystyki  i Rekreacji, AWF w Poznaniu), Małgorzata Chybalska (Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego we Wrocławiu), dr inż. Monika Drozdek (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie), Hanna Bauta (zastępca redaktora naczelnego "Zieleni Miejskiej"), Aleksandra Dąbrowska (koordynator konkursu), w trakcie obrad, które odbyły się 10 lutego br., przyznała dwie nagrody główne:
– w kategorii projekt koncepcyjny dla Ewy Domańskiej i Agnieszki Majewskiej za projekt „Kredka”,
– w kategorii projekt zrealizowany dla pracowni Grima Architektura Krajobrazu za projekt Parku Olkówek im. R. Kozłowskiego.

Jury przyznało również wyróżnienia dla:
– Marleny Janik za projekt Ogrodu Zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 1 w Szczecinie,
– Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu za projekt „Nibylandia”,
– pracowni k. i Gminy Michałowice za projekt placu zabaw przy Zespole Szkół w Michałowicach.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Podczas piątkowego seminarium, uczestnicy „Miejskiej Sztuki Ogrodowej” mieli możliwość zagłosowania na najlepszy projekt konkursowy. W ten sposób, nagrodę publiczności, przyznano bezkonkurencyjnie Pracowni Kod Natury Architektury Krajobrazu za koncepcję placu zabaw w Parku Praskim w Warszawie. Zwycięzcy otrzymają zestaw książek ufundowany przez wydawnictwo PWN. Spośród przekazanych głosów  redakcja „Zieleni Miejskiej” wylosowała jedno zgłoszenie. Jego autor – Przemysław Marcinkowski z Kalisza – również otrzyma nagrodę książkową.
W kwietniowym numerze „Zieleni Miejskiej” pojawi się relacja dotycząca zarówno seminarium, jak i zgłoszonych do konkursu projektów.

M. Misiak, J. Rykowska


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj