Ponad 18,1 mln zł pozyskano w Pleszewie (woj. wielkopolskie) ze środków zewnętrznych na inwestycje, które przeprowadzone zostały w ubiegłym roku oraz na te których realizacja przypadnie na rok 2010.

Najwięcej bo aż 10 mln zł pozyskało Przedsiębiorstwo Komunalne na realizację zadania „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Gminie Pleszew".

W większości składanych wniosków wysokość dotacji przekraczała ponad 50% wartości inwestycji. Samorząd miejski na budowę sieci sanitarnej w miejscowościach Lenartowice i Zielona Łąka uzyskał blisko 3,4 mln zł. co stanowi 75% wysokości dotacji. Druga inwestycja na którą pozyskano ok. 2,5 mln  to termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w gminie Pleszew.
 
Dzięki dotacjom pozyskanym ze środków zewnętrznych w minionym roku zrealizowano szereg inwestycji: zamontowano dodatkowe kamery monitoringu miejskiego m.in. przy ZSP nr 3 w Pleszewie, Przedsiębiorstwo Komunalne zakupiło samochód do selektywnej zbiórki odpadów, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew przeprowadziła digitalizację archiwaliów Pleszewa, która pozwoliła na zeskanowanie i przeniesienie na płyty dvd oraz do zbiorów Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej prawie 90 tys. stron archiwalnych dokumentów dotyczących naszego miasta. 

źródło: pleszew.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj