Do obecnej edycji Konkursu zgłosiły się 42 gminy. Prawie 65% z nich to gminy małe do 30 tys. mieszkańców. Novum w stosunku do poprzednich edycji Konkursu jest liczna reprezentacja największych polskich miast z województw: Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Śląskiego. Liderem w ilości zgłoszeń jest województwo Śląskie, z którego aż 9 gmin bierze udział w Konkursie.

Do końca marca br. Jury Konkursu w skład którego, oprócz  ekspertów KAPE S.A.,  wchodzą przedstawiciele Ministerstw: Gospodarki i Środowiska, Związku Miast Polskich oraz reprezentanci sponsorów:  ISOVER Saint-Gobain oraz PKP Energetyka S.A.,  podejmie decyzję o tym, która z gmin zostanie  zwycięzcą i otrzyma nagrodę regulaminową w trzech kategoriach:
– gmina do 30 tys. mieszkańców
– gmina pow. 30 tys. mieszkańców do 100 tys. mieszkańców
– gmina pow. 100 tys. mieszkańców.
Przyznane zostaną również nagrody specjalne. Saint-Gobain Construction Products Polska, właściciel marki „ISOVER” uhonoruje gminę za spektakularne  działania promujące budownictwo „o niemal zerowym zużyciu energii”.  Z kolei PKP Energetyka z S.A. wyłoni gminę, która ich zdaniem zastosowała najbardziej  innowacyjne technologie w oświetleniu.
W dniu 19 kwietnia br. zaproszeni goście poznają werdykt Jury, a zwycięskie gminy zostaną uhonorowane nagrodami, dyplomami i statuetkami. W tym roku gala zwycięzców odbędzie się w jednym z najpiękniejszych hoteli Warszawy – Hotelu Polonia Palace.  Relacja z tego wydarzenia ukaże się na stronach internetowych KAPE S.A.  

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kape.gov.pl/konkursdlagmin
 
ORGANIZATOR KONKURSU
Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
ul. Nowowiejska 21/25
00-665 Warszawa
Tel/fax 022 626-09-10/11
Urszula Ajersz – kierownik Konkursu
Maria Dobrowolska
 
 
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj