Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

J. Ozdoba: Zatrzymanie procesu budowy ITPOK oznaczałoby katastrofę. #wybieramsrodowisko

J. Ozdoba: Zatrzymanie procesu budowy ITPOK oznaczałoby katastrofę. #wybieramsrodowisko
10.09.2023, o godz. 13:43
czas czytania: około 2 minut
0

- Nie można prowadzić gospodarki racjonalnej odpadami bez instalacji do termicznego przetwarzania odpadów. Będziemy kontynuować wsparcie programu ich budowy – zapowiada Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

W wypowiedzi udzielonej w ramach projektu #wybieramśrodowisko nasz rozmówca podkreślał, że znaczna część odpadów nie nadaje się do recyklingu i wymaga termicznego przetworzenia. – W Polsce jest znacznie mniej ITPOK niż w Niemczech, Francji, Szwecji. Jesteśmy w trakcie dużego projektu wspierającego budowę ITPOK. Uważam, że jego zatrzymanie oznaczałoby katastrofę – mówił Jacek Ozdoba.

Rozmowa z Jackiem Ozdobą (Zjednoczona Prawica),

sekretarzem stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

 

W wywiadzie udzielonym naszemu portalowi zapowiadał też wzmocnienie roli inspekcji ochrony środowiska. – Nie chciałbym, była to instytucja działająca li tylko w dni powszednie, w godzinach roboczych. Będę dążył do tego, by była instytucja wyposażona w większe kompetencje, w tym uprawnienia śledcze – mówił Jacek Ozdoba.

Regulator i taryfy 

Zapowiadał także zwiększenie roli administracji centralnej na rynku zagospodarowania odpadów. Między innymi poprzez wprowadzenie instytucji regulatora – wzorem rynku wod – kan. – Widzę także potrzebę przyspieszenia procesu wydawania decyzji administracyjnych. Jedną z metod byłoby odebranie kompetencji do wydawania części z tych decyzji samorządom i przekazanie administracji centralnej, która jest lepiej przygotowana merytorycznie – mówił.

Redakcja „Przeglądu Komunalnego” i portalukomunalnego.pl wspólnie z organizacjami samorządowymi i branżowymi prowadzi projekt #wybieramśrodowisko.

W ramach tego projektu, przez najbliższe tygodnie, będziemy prezentowali zagadnienia, które powinny zostać zauważone przez kandydatów do parlamentu. Zapraszamy do zapoznawania się z kolejnymi naszymi wideo publikacjami.

Sprawdź: #wybieramsrodowisko

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024