Wystarczy zrezygnować z plastikowej zastawy, fajerwerków, czy kupna nowego przebrania ze sklepu, by móc zaoszczędzić pieniądze i wykorzystać surowce wtórne – przekonuje wrocławska spółka Ekosystem, odpowiadająca za czystość w tym mieście.

Ekosystem to miejska spółka odpowiadająca za gospodarką odpadami. Na swojej stronie internetowej w przededniu sylwestrowej nocy radzi jak ekologicznie zorganizować zabawę. Spółka przypomina, że konfetti, serpentyny czy papierowe trąbki, którymi będziemy witać Nowy Rok staną się szybko odpadami i warto zadbać o to, by trafiły do koszy na śmieci lub odpowiednich pojemników.  Inna sprawa, że tego typu gadżety możemy zrobić sami, wykorzystując zużyte opakowania na prezenty. Wystarczy pociąć je w długie wstążki lub malutkie kwadraciki.

Warto też zastanowić się na tym, czy korzystać z fajerwerków, petard i lampionów. Są one bowiem mieszanką substancji chemicznych, które podczas spalania emitują substancje szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Poza tym zostają po nich zawsze góry śmieci.

Ekosystem radzi też jak ekologicznie zorganizować Sylwestra w domu i nakłania do nie korzystania z jednorazowych naczyń i sztućców. W ten sposób ograniczamy produkcję plastikowych opakowań.

Więcej porad znajdziecie TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj