Zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych zadań jakie stawia sobie nowy minister środowiska Jan Szyszko. O priorytetach w swojej pracy mówił w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

Podczas spotkania z dziennikarzami minister przedstawił swoje plany, a także zaprezentował pozostałych członków kierownictwa resortu. Jak zaznaczył, priorytety w obszarze środowiska są zbieżne z programem Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie. Jednym z najważniejszych zadań stojących przed Ministerstwem Środowiska jest zrównoważony rozwój. – Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu. Budowa innowacyjnej gospodarki z zachowaniem zasobów przyrodniczych jest wymogiem nowoczesnej polityki – powiedział minister Szyszko.

W trakcie konferencji minister podziękował także Polakom za zebranie 3 milionów podpisów w obronie polskich lasów i ziemi. Poinformował, że trwają prace legislacyjne, których celem jest ochrona ziemi leśnej „przed niekontrolowaną wyprzedażą, tak aby nadal służyła ona polskiemu społeczeństwu”.

Minister wskazał także na wagę edukacji ekologicznej. Zapowiedział ponadto, że kierowany przez niego urząd będzie dążył do tworzenia jasnego, przejrzystego prawa środowiskowego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj