Zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych zadań jakie stawia sobie nowy minister środowiska Jan Szyszko. O priorytetach w swojej pracy mówił w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

Podczas spotkania z dziennikarzami minister przedstawił swoje plany, a także zaprezentował pozostałych członków kierownictwa resortu. Jak zaznaczył, priorytety w obszarze środowiska są zbieżne z programem Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie. Jednym z najważniejszych zadań stojących przed Ministerstwem Środowiska jest zrównoważony rozwój. – Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu. Budowa innowacyjnej gospodarki z zachowaniem zasobów przyrodniczych jest wymogiem nowoczesnej polityki – powiedział minister Szyszko.

W trakcie konferencji minister podziękował także Polakom za zebranie 3 milionów podpisów w obronie polskich lasów i ziemi. Poinformował, że trwają prace legislacyjne, których celem jest ochrona ziemi leśnej „przed niekontrolowaną wyprzedażą, tak aby nadal służyła ona polskiemu społeczeństwu”.

CCJ 300 x 250

Minister wskazał także na wagę edukacji ekologicznej. Zapowiedział ponadto, że kierowany przez niego urząd będzie dążył do tworzenia jasnego, przejrzystego prawa środowiskowego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj