Podczas poniedziałkowej konferencji zorganizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, premier Beata Szydło zapowiedziała, że stanowisko szefa Ministerstwa Środowiska w nowym rządzie obejmie Jan Szyszko.

Jan Feliks Szyszko (ur. 1944 r.) to z zawodu nauczyciel akademicki i profesor nauk leśnych w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii. Założył i prowadzi prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych zajmującą się badaniami nad podnoszeniem zdrowotności lasów i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego. Jest jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski

Szyszko ministrem środowiska był już trzykrotnie – raz w latach 1997-1999 w rządzie Jerzego Buzka, następnie w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza (2005-2006) oraz Jarosława Kaczyńskiego (2006-2007). Do Prawa i Sprawiedliwości należy od 2001 r., obecna kadencja jest czwartą w jego karierze posła.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

6 Komentarze

  1. Podobnie należy postąpić z Paniczykami w WIOSiach, zwłaszcza w poznańskim. Czy ktoś widział, aby Wojewódzki Inspektor wypowiadał się w jakiejś sprawie? Gdyby nie te Kobity to by nie istniał.

  2. Mała nieścisłość się zakradła w tej notatce co do dat. Rząd Kazimierza Marcinkiewicza działał w latach 2005-2006 a Jarosława Kaczyńskiego 2006-2007.

  3. No i super, gratulacje. Mam nadzieję, że Profesor wyczyści GDOŚ z aparatczyków i wymieni wielu RDOŚ-i. GDOŚ i RDOŚ-ie to instytucje, w których należy otworzyć szeroko drzwi i przewietrzyć.

Skomentuj