Blisko 800 tys. zł pozyskała gmina Jarocin z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę kanalizacji deszczowej na ulicy Sienkiewicza, Nowej i Cmentarnej w Cielczy.

Wykonawcę inwestycji na ul. Sienkiewicza poznaliśmy w połowie ub. roku. W drodze przeprowadzonego przetargu zostało przedsiębiorstwo Eko-Kan-Gaz z miejscowości Karski koło Ostrowa Wielkopolskiego, które kanalizację zbuduje za ponad 173 tys. zł.

O tym, ile pieniędzy pochłonie budowa kanalizacji deszczowej na ulicy Nowej i Cmentarnej, dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu na początku lutego. Zgodnie z ogłoszonym 11 stycznia br. przetargiem inwestycję podzielono na dwa etapy tj. na dwie ulice. Pierwszy z nich – budowa kanalizacji na ul. Cmentarnej powinien zakończyć się przed końcem marca br. Drugi – kanalizacja na ul. Nowej – do 14 maja br.

Inwestycja zostanie sfinansowana z dwóch źródeł: dotacji z PROW finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz z budżetu gminy Jarocin, która najpierw pokryje wszystkie koszty związane z budową, a następnie otrzyma zwrot pieniędzy.

źródło: jarocin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj