Tysiąc par kaloszy trafiło do przedszkolaków, uczniów i nauczycieli na osiedlu Tysiąclecia w Jarocinie. Nieprzemakalne obuwie ma pomóc przetrwać mieszkańcom największe w historii gminy Jarocin inwestycje na osiedlu, na którym trwa kompleksowa wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej i drogowej oraz rozbudowa ośrodka sportowego na Euro 2012.

Jarocińskie Osiedle Tysiąclecia to dziś jeden wielki plac budowy. Od ubiegłego roku trwają tu prace nad kompleksową wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej i budową dróg. Rozbudowywany jest też ośrodek Jarocin Sport przygotowywany jako centrum pobytowe na Euro 2012. Obecnie trwa tu budowa aquaparku, a nowa hala sportowa czeka na oficjalne otwarcie. Pod koniec biegłego roku do użytku oddane zostało boisko Orlik. W sumie wartość realizowanych na osiedlu inwestycji to 40 mln zł, z czego część jest finansowana pionierskim w Wielkopolsce systemem, stanowiącym formę Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

– Przy takim rozmiarze robót, nie było szans, aby uniknąć rozkopów i błota – podsumowuje burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. I właśnie dlatego firma Drobud, która na zlecenie gminy prowadzi na osiedlu roboty drogowe, ufundowała przedszkolakom, uczniom i pracownikom pobliskiego przedszkola "Marcinek" i Zespołu Szkół nr 5, kalosze.

– Kalosze są rozwiązaniem tylko zastępczym, na okres prowadzenia robót – podkreśla włodarz miasta. – Prawdziwym rozwiązaniem problemów, z którymi borykają się mieszkańcy tego osiedla, będzie nowa sieć wodno-kanalizacyjna oraz wybudowane drogi. Już za kilka miesięcy osiedle Tysiąclecia będzie posiadało najnowocześniejszą infrastrukturę. Jeszcze nigdy w historii gminy Jarocin żadne inne osiedle nie wzbogaciło się tak szybko i kompleksowo o nowe drogi, wodociąg i kanalizację.

źródło: jarocin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj