Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże kratek ze studzienek kanalizacyjnych. Aby zatrzymać podejrzewanego zmuszeni byli oddać strzały ostrzegawcze.

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzili czynności w sprawie kradzieży kratek z studzienek kanalizacyjnych. Wiele takich zdarzeń miało miejsce w ostatnim czasie na terenie Jasła. Policjanci uzyskali informację, że związek z tymi przestępstwami może mieć mieszkaniec podjasielskiej miejscowości.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego udali się do jego domu na przeszukanie. W mieszkaniu nie zastali właściciela, był w pracy.  W pewnym momencie policjanci zauważyli, że w nadjeżdżającym pojeździe znajduje się podejrzewany 41-latek. Na ich widok zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierowca toyoty mimo wezwań do zatrzymania uciekał w kierunku Jasła. Na ulicach miasta kontynuował ucieczkę jadąc z bardzo dużą prędkością. Pędził całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla pojazdów jadących z naprzeciwka. Nie zważał również na pieszych, w tym dzieci przechodzące przez przejście. Kilkakrotnie przejechał na czerwonym świetle i jechał pod prąd. Chcąc uniknąć zatrzymania zajeżdżał drogę ścigającym go radiowozom.

Funkcjonariusze na ul. Jana z Dukli ustawili  blokadę drogi. Kierowca chcąc ją ominąć o mało co nie wjechał w policjantów. Zdołali odskoczyć  i w ten sposób uniknęli potrącenia.

Ostatecznie pościg zakończył się kilka kilometrów dalej w miejscowości Żółków. Kierowca wjechał w drogę prowadzącą do lasu i tam jego samochód ugrzązł w błocie. Mężczyzna zaczął pieszo uciekać w głąb lasu. Funkcjonariusze oddali trzy strzały ostrzegawcze. Chwilę później mężczyzna był już w ich rękach. Nikomu nic się nie stało.

Mieszkaniec gminy Jasło trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. W jego domu odnaleziono potłuczone kratki studzienek kanalizacyjnych.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj