Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie podpisał umowę na dostawę i montaż urządzeń, które pojawią się na placu rekreacyjno – wypoczynkowym przy ul. Matejki.

Sprzęt, który zostanie zamontowany, to urządzenia do ćwiczeń siłowych i rekreacyjnych przeznaczone dla osób w każdym wieku. – Na placu pojawią się trzy urządzenia. Podwójne stanowisko każdego z nich osadzone zostanie na wspólnym metalowym odlewie, natomiast na dzielącej je tablicy będzie znajdować się instrukcja ćwiczeń – mówi Zbigniew Krepel, zastępca dyrektora MZNK.

W ubiegłym roku na terenie przy ul. Broniewskiego w os. Podwale zamontowano plac zabaw dla dzieci oraz pięć urządzeń rekreacyjnych, podobnych do tych wykorzystywanych w tradycyjnych siłowniach czy klubach fitness. Tym sposobem plac zabaw przy ul. Broniewskiego jest chętnie odwiedzany nie tylko przez dzieci, ale także przez starszych mieszkańców osiedla.

– Wiele osób nie korzysta regularnie z żadnej aktywności sportowej ze względów ekonomicznych lub braku czasu. Taka siłownia plenerowa może być dostępna dla każdego i całkiem za darmo. Każdy może zadbać o swoje ciało i samopoczucie przy okazji wyjścia na zakupy, spacer czy plac zabaw z dzieckiem – podkreśla Zbigniew Krepel.

Wykonawca ma czas do 21 września br. na dostawę i montaż sprzętu, a całkowity koszt zadania wyniesie ok. 23 tys. zł brutto. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych planuje również zakup urządzeń przeznaczonych wyłącznie dla najmłodszych użytkowników placu przy ul. Matejki.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj