Jaworznickie piaskownice będą miały nowy, czysty piasek. Miasto przystąpiło do wymiany piasku w miejscach, z których korzystają dzieci.

– Zwykle po zimie w piaskownicach znaleźć można śmieci i zwierzęce odchody, a co za tym idzie czyha tam mnóstwo bakterii – wyjaśnia Agnieszka Zymonik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. – Wiosenne porządki w piaskownicach są potrzebne, gdyż pozwolą na bezpieczną zabawę dzieci.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych administruje 5 placami zabaw oraz 28 piaskownicami. Aby utrzymać obiekty w poprawnym stanie technicznym i sanitarnym cyklicznie przeprowadzane są przeglądy urządzeń wchodzących w skład placów.

W ubiegłym roku przy ul. Matejki powstał plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna dla nieco starszych mieszkańców osiedla. Podobny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy stanął w 2009 roku w os. Podwale. Łączny koszt zadań wyniósł 90 tys. złotych. Na placach pojawiły się m.in.: huśtawki, zestawy z drabinkami i zjeżdżalnią, koniki, ławeczki, piaskownice oraz urządzenia do ćwiczeń siłowych i rekreacyjnych, podobne do tych wykorzystywanych w tradycyjnych siłowniach czy klubach fitness.

źródło: jaworzno.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj