Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Jedna rzeka, jeden dzień, sto worków śmieci

Jedna rzeka, jeden dzień, sto worków śmieci
szp
13.05.2020, o godz. 7:30
czas czytania: około 1 minuty
0

Rozpoczęła się akcja sprzątania rzeki Łabuńki w Zamościu. Tylko przez jeden dzień z 500-metrowego odcinka wydobyto śmieci, które zapełniły ok. stu worków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Susza obniżyła poziom wody w Łabuńce. To sprawiło, że łatwo można dostrzec śmieci, w tym szklane i plastikowe opakowania – w dużej mierze butelki.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie we współpracy z Zamościem rozpoczęli akcję sprzątania śmieci z Łabuńki. Na odcinku między mostami przy ul. Szczebrzeskiej a Królowej Jadwigi w Zamościu, które dzieli 500 m, tylko w ciągu jednego dnia zebrano ok. 100 worków odpadów. Akcja potrwa kila dni.

– W ostatnich latach obserwujemy wzrastający problem zanieczyszczania rzek. Ludzie wrzucają do rzek i zbiorników wodnych  przeróżne śmieci, nie tylko butelki, worki plastikowe, ale także odpady wielogabarytowe takie jak zużyte tapczany czy nawet stare sprzęty AGD – wskazuje Krzysztof Tokarczyk z Nadzoru Wodnego w Zamościu.

Wody Polskie apelują nie tylko o nie zaśmiecanie rzek i zbiorników wodnych, ale także o reakcję w przypadku dostrzeżenia osób zaśmiecających.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024