1 / 2

Rozpoczęła się akcja sprzątania rzeki Łabuńki w Zamościu. Tylko przez jeden dzień z 500-metrowego odcinka wydobyto śmieci, które zapełniły ok. stu worków.

Susza obniżyła poziom wody w Łabuńce. To sprawiło, że łatwo można dostrzec śmieci, w tym szklane i plastikowe opakowania – w dużej mierze butelki.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie we współpracy z Zamościem rozpoczęli akcję sprzątania śmieci z Łabuńki. Na odcinku między mostami przy ul. Szczebrzeskiej a Królowej Jadwigi w Zamościu, które dzieli 500 m, tylko w ciągu jednego dnia zebrano ok. 100 worków odpadów. Akcja potrwa kila dni.

– W ostatnich latach obserwujemy wzrastający problem zanieczyszczania rzek. Ludzie wrzucają do rzek i zbiorników wodnych  przeróżne śmieci, nie tylko butelki, worki plastikowe, ale także odpady wielogabarytowe takie jak zużyte tapczany czy nawet stare sprzęty AGD – wskazuje Krzysztof Tokarczyk z Nadzoru Wodnego w Zamościu.

Wody Polskie apelują nie tylko o nie zaśmiecanie rzek i zbiorników wodnych, ale także o reakcję w przypadku dostrzeżenia osób zaśmiecających.

Czytaj więcej

Skomentuj