17 tysięcy roślin posadzonych zostanie na warszawskich przyulicznych kwietnikach, w wazach i parkowych rabatach. “Tej jesieni ubieramy Warszawę w fioletowe i żółte kwiaty” – zapowiadają pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta.

Ta kolorystyka dominować będzie w donicach i wazach na Trakcie Królewskim i ul. Emilii Plater. Natomiast Park Ujazdowski i Ogród Saski są jeszcze bardziej kolorowe, bo mamy w nich chryzantemy złociste, różowe, czerwone oraz białe. W parkach podziwiać też można ozdobną kapustę. W Ujazdowskim – biało różowo zieloną i pierzastą fioletową. Tą ostatnią obsadzony jest także Ogród Saski. Przy sprzyjającej pogodzie, czyli głównie dodatniej temperaturze, chryzantemy będą piękne przez 1-1,5 miesiąca.

Następne kwiaty pojawia się na stołecznych kwietnikach wiosną i będą to krokusy, tulipany, szafirki i narcyzy. Wiosną wyrośnie ich ponad 200 tysięcy. Sadzenie cebul tych kwiatów rozpocznie się na początku listopada.

Kompleksowy koszt jesiennego obsadzenia wraz z pielęgnacją kwiatów to 245 tys.zł. W sumie w 2011 r., od wiosny do jesieni, Warszawę zdobiło około miliona kwiatów.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj