Przy ul. Zawadzkiego w gliwickich Łabędach powstaje nowe boisko. To drugi etap modernizacji skweru, na którym w ubiegłym roku urządzono plac zabaw. Nowe miejsce rekreacji ma być gotowe jeszcze tej jesieni.

Po ubiegłorocznym remoncie placu zabaw przy ul. Zawadzkiego, położeniu nawierzchni i ustawieniu przyrządów do zabawy, przyszedł czas na drugi etap inwestycji – zagospodarowanie przyległego terenu. – Nowe rozwiązania powinny przypaść do gustu mieszkańcom. Przy ul. Zawadzkiego powstanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 24 x 16 m. Ponadto zostaną zamontowane bramki do gry w piłkę nożną oraz kosze do koszykówki. Boisko będzie ogrodzone piłkochwytem. Pojawi się też placyk do gry w klasy z kolorowymi, antypoślizgowymi polami, nowe oświetlenie, a także ławki, stół do gry w szachy i kosze na śmieci. Zostaną też posadzone berberysy czerwone i forsycje. Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 12 października. Powinny zakończyć się jeszcze tej jesieni. – zaznacza zespół prasowy z gliwickiego magistratu. Modernizacja skweru będzie kosztować ponad 338 tys. zł i zostanie sfinansowana z budżetu miasta. W trakcie prowadzonych robót nie będzie można korzystać z placu zabaw, który leży w sąsiedztwie budowy.

To  nie jedyne miejsce w Łabędach, które przejdzie w najbliższym czasie metamorfozę. Już niebawem rozpoczną się także prace w innym punkcie Łabęd. Odświeżony zostanie skwer pomiędzy ul. Tuwima i Wolności. Pojawią się nowe alejki i ławki, zostanie zagospodarowana zieleń. Inwestycja będzie kosztować 40 tys. zł. – Ważne, żeby atrakcyjne miejsca wypoczynku i rekreacji mieszkańcy Gliwic mieli na wyciągnięcie ręki, czyli w dzielnicach, w których żyją – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Łabędzianie mogą też korzystać z wyremontowanego skweru przy ul. Narutowicza. Z myślą o dzieciach kilka lat temu wybudowano tam duży plac zabaw. Dla osób dbających o aktywność zamontowano urządzenia do ćwiczeń w plenerze, a dla tych, którzy po prostu chcą odpocząć – postawiono ławki i zadbano o zieleń.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj