Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Jest kolejne wsparcie dla odbudowy bioróżnorodności na Śląsku

Jest kolejne wsparcie dla odbudowy bioróżnorodności na Śląsku
dom
30.04.2018, o godz. 14:50
czas czytania: około 2 minut
0

68 mln zł dofinansowania przeznaczy w najbliższym czasie Zarząd Województwa Śląskiego na 12 inwestycji wspierających rozwój różnorodności biologicznej w regionie.  To tylko część większego projektu, którego celem jest przywrócenie przyrody na zdegradowanych obszarach na Śląsku.  

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

W sumie dofinansowaniem ze strony władz wojewódzkich objętych zostało 30 inwestycji związanych z bioróżnorodnością. Uznano je za strategiczne z punktu widzenia rozwoju regionu, co pozwala na zastosowanie wobec nich ścieżki pozakonkursowej w staraniach o unijne wsparcie.

– Ochrona środowiska to obszar, w którym nasze województwo ma nadal wiele do zrobienia. Różnorodność biologiczna została naruszona przez intensywną gospodarkę, dlatego tak ważne są działania, których celem jest przywrócenie harmonii w środowisku naturalnym. Inwestycje w tej dziedzinie to podstawa rozwoju całego województwa – powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Wszystkie projekty składają się na realizację dwóch dużych przedsięwzięć o strategicznym znaczeniu z punktu widzenia rozwoju regionu. Mowa o rewitalizacji przestrzeni nadbrzeżnych rzek, potoków i zbiorników wodnych Subregionu Południowego, na który składają się 23 odrębne projekty oraz o budowie Zagłębiowskiego Parku Linearnego – rewitalizacji obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy, na który składa się sześć odrębnych projektów.

Strategiczne znaczenie inwestycji z punktu widzenia regionu gwarantuje m.in. kompleksowe podejście do realizacji przedsięwzięć. Dotychczas, z całej grupy projektów przewidzianych do wsparcia w ścieżce pozakonkursowej, Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania 17 inwestycji na łączną kwotę prawie 100 mln zł. Są to – poza wspomnianym już Zagłębiowskim Parkiem Linearnym, w którym wsparcie otrzymają takie miasta jak: Dąbrowa Górnicza, Będzin, Siewierz i Sławków, również: zagospodarowanie cieków wodnych w sołectwie Porąbka: potoku Wielka Puszcza i nadbrzeży rzeki Soły – wsparcie dla gminy Porąbka; zagospodarowanie brzegów rzeki Koszarawa na odcinku od mostu kolejowego do mostu trzebińskiego – wsparcie dla gminy Żywiec; rewitalizacja terenów nadbrzeżnych potoku Kocierzanka – wsparcie dla gminy Łękawica.

Projekty przewidziane do wsparcia w ścieżce pozakonkursowej są składane według wcześniej przewidywanego harmonogramu, który został skonstruowany w oparciu o gotowość deklarowaną przez projektodawców. Kolejna duża pula powinna zostać złożona we wrześniu. Zakończenie naboru z listy inwestycji bioróżnorodności jest zakładane na grudzień br.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024