1 / 3

W piątek 19 czerwca redakcja miesięcznika „Energia i Recykling” zaprasza na bezpłatne webinarium on-line „OZE – Nowe Perspektywy”, W programie wystąpienia kilkunastu gości – specjalistów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej, rynek fotowoltaiki rozwija się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE w Polsce. Łączna moc zainstalowana w źródłach fotowoltaicznych na koniec 2019 r. wyniosła prawie 1500 MW, a już w maju 2020 r. przekroczyła 1950 MW. Obecnie największy przyrost nowych mocy obserwowany jest w segmencie mikroinstalacji, co oznacza dużą aktywność prosumentów indywidualnych i biznesowych.

Polska w 2019 r. osiągnęła przyrost nowych mocy na poziomie około 0,9 GW i z udziałem przyrostu mocy wynoszącym 5,5 proc. uplasowała się w pierwszej piątce w Unii Europejskiej. Według prognoz IEO nasz kraj w br. utrzyma tempo wzrostu mocy zainstalowanej i utrzyma się na piątym miejscu w UE. IEO ocenia, że na koniec 2020 r. moc zainstalowana w PV w Polsce może osiągnąć 2,5 GW. Prognozy IEO wskazują także, że obroty na rynku fotowoltaiki wzrosną w tym roku w stosunku do poprzedniego nawet o 25 proc. i przekroczą 5 mld zł.

Tylko o OZE 

Podczas webinarium „OZE – Nowe Perspektywy” najnowsze informacje branżowe zaprezentują zaproszeni profesjonaliści, reprezentujący rynek nowoczesnych źródeł produkcji, dystrybucji i magazynowania energii słonecznej, biogazu, biomasy i biopaliw, instytucji zapewniających ich finansowanie, klastrów energii oraz wyspecjalizowani w tych dziedzinach biznesu prawnicy.

Udział zapowiedzieli przedstawiciele takich instytucji, jak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, Krajowy Instytut Energetyki Rozproszonej, Polska Izba Gospodarczej Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej, Polska Rada Biowęgla i Biomasy, a także Kancelarii Prawnej Tarka Trupkiewicz i Wspólnicy i SMM Legal oraz firm – ADM Poland, Solar Energy – Fronius Polska, SGS Polska, Bioten i Biogazownia Przybroda.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracji dokonać można TUTAJ.

Czytaj więcej

Skomentuj